Šiame komplekse, kurio plotas siekia apie 19 tūkst. kv. m., ketinama įrengti 4 sales – koncertų, kamerinę, teatro bei kino.
Šiame komplekse, kurio plotas siekia apie 19 tūkst. kv. m., ketinama įrengti 4 sales – koncertų, kamerinę, teatro bei kino. Taip pat pastatyti auditorijų ir kitų specializuotų, studijoms skirtų patalpų kompleksą, meno ir mokslinių tyrimų kompleksą su biblioteka, fonoteka, videoteka, muziejumi, patalpomis tyrimams, studentų viešbutį ir administracinį kompleksą.
Planuojama, kad architektūros konkursas šios teritorijos įrengimui bus skelbiamas jau šį pavasarį.
Rengiantis konkursui Lietuvos architektūros sąjunga kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai surengė ir architektūrines kūrybines dirbtuves. Tris dienas penkios architektų komandos kūrė bei analizavo įvairias idėjas, kaip dabartinę Karo muziejaus teritoriją būtų galima paversti unikaliu studijų, meno ir mokslo centru.
Pasak Kūrybinių dirbtuvių organizatorių, dalyviai ieškojo įvairių alternatyvų, kaip sukurti reprezentatyvų, bet su vertinga istorine, gamtine aplinka derantį komplekso įvaizdį, kaip teritorijoje racionaliai išdėstyti Akademijos pageidaujamą programą, kaip sukurti ryšius su miesto centru, Kalnų parku bei netoliese esančiomis M.K.Čiurlionio menų bei B. Dvariono dešimtmete muzikos mokyklomis.
Kūrybinių dirbtuvių projektų ekspoziciją iki sausio 24 d. galima apžiūrėti Lietuvos architektų sąjungoje.
Šio akademinio miestelio statybas planuojama finansuoti iš ES struktūrinių fondų paramos, Vyriausybės lėšų ir kitų finansinių šaltinių.