Tai numatoma šią savaitę sostinės tarybos patvirtintoje 2013–2018 metų integracijos programoje.
Įvairiose sostinės vietose „tarpinių“ būstų, kuriuose galėtų gyventi benamiai, norintys grįžti į darbo rinką ir gyvenimą ne gatvėje, įrengimą žadama pradėti 2014 metais.
Programoje numatoma, kad „tarpiniame“ būste gyvenančius asmenis lankytų socialiniai darbuotojai, kurie padėtų globojamiems asmenims tvarkyti finansinius reikalus, bendrauti su kaimynais ir aplinkiniais bei lavintų kitus savarankiškam gyvenimui svarbius įgūdžius.
Pasak Vilniaus savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriaus pavaduotojos Rasos Laiconienės, Vilnius vis dažniau tampa nuolatinio būsto, darbo ir pajamų neturinčių asmenų traukos centru, nes čia „lengviau bent minimaliai tenkinti pagrindinius poreikius, o didesnis socialinių bei sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas sudaro sąlygas išgyventi kritiniais gyvenimo atvejais“.
„Patvirtinta programa tik apjungia Savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų teikiamas paslaugas į vieną sistemą, kuri leistų efektyviau naudoti lėšas, užkirsti kelią piktnaudžiavimui ir sudaryti sąlygas tai nedidelei grupei socialinės rizikos asmenų, kurie rastų savyje jėgų “išsiveržti„ iš nedarbo – benamystės ir elgetavimo rato“, – rašoma Vilniaus savivaldybės pateiktame atsakyme BNS.
Savivaldybės teigimu, lėšos toliau bus skiriamos benamių ir elgetaujančių asmenų socialinėms paslaugoms finansuoti. Šiais metais socialinėms paslaugoms skirta 3 mln. 325 tūkst. litų.
Planuojama Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“ nakvynės namus reorganizuoti į 50–60 vietų laikino gyvenimo namus, kuriuose benamiai galėtų gyventi iki 12 mėnesių. Šiuo metu „Caritas“ nakvynės namuose yra 68 vietos, juose galima apsistoti tik vieną parą ir 6 vietos skirtos laikinam 3 parų apgyvendinimui. Vilniaus savivaldybė reorganizavimo darbus tikisi pradėti jau šį rudenį.
Anot spaudos pranešimo, programoje žadama, kad nakvynės vietose bus įrengti medicinos punktai, dušai ir skalbyklės. Taip pat bus steigiami dienos centrai, kuriuose bus dėstoma apie savarankiškam gyvenimui reikalingus įgūdžius. Sostinės savivaldybės atsakyme BNS rašoma, kad dienos centrai bus steigiami prie nakvynės namų ir nemokamo maitinimo valgyklų. Šių centrų steigimą žadama pradėti 2014 metais.
Pranešime taip pat teigiama, kad didelis dėmesys bus skiriamas socialinių darbuotojų darbui su benamiais gatvėse.
„Bus suformuota profesionali komanda, kuri konsultuos benamius ir elgetaujančius tiesiog gatvėse“, – rašoma spaudos pranešime.
Šią programą žadama finansuoti Vilniaus savivaldybės ir valstybės biudžetų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.