2008 10 06

Vilnius baidosi nakties pramogų

Europos didmiesčių naktinis siautulys ir pramogos iki Lietuvos sostinės niekaip neatklysta. Vilniečiai norėtų daugiau ir įvairesnių naktinių pramogų mieste, tačiau Vilniaus įvaizdį kuriančių specialistų teigimu, sostinei naktinio miesto vardas nereikalingas.
Vilniečiai, norintys įvairesnių naktinių pramogų, turi ilgas valandas slampinėti miesto gatvėmis, ieškodami užsiėmimo.
Vilniečiai, norintys įvairesnių naktinių pramogų, turi ilgas valandas slampinėti miesto gatvėmis, ieškodami užsiėmimo. / J.Kalinsko nuotr.
Temos: 1 Ramybė

Vilniaus savivaldybės Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vedėja Nijolė Beliukevičienė pripažino, kad naktinės pramogos vilniečiams nėra siūlomos, nes, anot jos, miestiečiai mieliau vakarus leidžia namuose.

„Pažiūrėkime, ar žmonės to nori. Dažniausiai po darbo jie nori ilsėtis, laiką leisti namuose. Kokia dalis tų, kuriems reikia naktinių pramogų? Kiek yra poreikio, tiek ir patenkinama. Vyksta naktinės kino peržiūros, renginiai, reklamos naktys. Kol kas nejaučiame didesnio naktinio gyvenimo poreikio“, – teigė N.Beliukevičienė. Anot jos, Vilnius apskritai nesiekia būti naktiniu miestu.

„Esame jautraus Senamiesčio centras. Kas bus, jei ten paleisime linksmintis įsijautusią minią. Turime saugoti, ką turime. Mes orientuojamės į kultūrinį, konferencinį turizmą, norime jį skatinti savo mieste. Vilniaus ir dydis ne tas, kad būtų tokio naktinio gyvenimo vieta, kaip Londonas ar Barselona“, – pažymėjo Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vedėja.

Pasak savivaldybės Turizmo ir miesto įvaizdžio skyriaus vedėjos N.Beliukevičienės, atliktų apklausų duomenimis, vilniečiai gali didžiuotis įdomiais ir madingais naktiniais klubais, tačiau jie nėra sostinės prioritetas.

„Mieste gyvena apie 0,5 mln. žmonių. Čia turi būti vystomas šeimų turizmas – renginiai šeimoms su vaikais, ekoturizmas. Orientuojamės į kultūringą turistą, o ne į asmenis, kurie atvažiuoja švęsti bernvakarių, teršia miestą ir gadina jo įvaizdį. Po tokių jų viešnagių šalia gyvenantys kultūringi turistai bijo net koją į gatvę kelti“, – turistais rūpinosi N.Beliukevičienė.

Vienintelio didelio masto naktinio visos sostinės renginio „Tebūnie naktis“ projekto vadovė Daina Urbanavičienė „15min“ teigė, kad sostinėje naktinių pramogų poreikis yra.

„Tebūnie naktis“ vyko 2 kartus ir sulaukė didžiulio susidomėjimo, atsiliepimai rodo, kad tokia iniciatyva reikalinga. Mūsų renginį palaikė ir prisijungė daug menininkų ir vilniečių, buvo pasirodymų, į kuriuos netilpo visi norintys“, – sakė renginio koordinatorė.

Anot D.Urbanavičienės, dažniau tokius renginius Vilniuje trukdo rengti finansų stygius. Pasak projekto vadovės, Vilniaus neverta vadinti naktiniu miestu, nes į tokį vardą pretenduoja didžiosios Europos sostinės, o Vilniaus ramybė suteikia jam jaukumo.

Kelionių agentūros „West Express“ generalinis direktorius Andrius Sideravičius tvirtino, kad miestai Europoje ar pasaulyje nėra skirstomi pagal aktyvų ar neaktyvų naktinį gyvenimą.

„Būna organizuojamos kelionės į įvairius renginius, lenktynes, koncertus, karnavalus Venecijoje ar Rio de Žaneire. Miestas nėra siūlomas kaip naktinis ar ne. Pavyzdžiui, Amsterdame yra raudonieji kvartalai. Vilnius ir pagal savo dydį, ir pagal viską kitoks“, – sakė A.Sideravičius.

Ribotos pramogos

Diskžokėjų komandos „Metal on Metal“ narys Džiugas, dar žinomas kaip Kim Wilde, „15min“ tvirtino, kad Vilniaus naktinis gyvenimas labai ribotas.

„Jeigu nori naktinėti, tai turi tik 3 pasirinkimus: namų vakarėliai, viešieji vakarėliai ir pasisėdėjimas „Double Coffee“, nes daugiau nieko nėra. Niekas neveikia“, – naktinį miesto vaizdą piešė diskžokėjas.

„Jei manęs paklaustų, „ką galėtum daryti naktį?“, sakyčiau – galiu važinėti naktiniu autobusu, bet tai būtų pramoga tik man. Kitiems žmonėms reikėtų kažkokių konkretesnių, aiškesnių, panašesnių į pramogas sprendimų“, – kalbėjo Džiugas.

Anot jo, geras sprendimas būtų naktinis kino teatras, naktiniai žaidimai panašūs į dažasvydį. Vilniuje būtų įmanoma naktį rengti įvairius renginius viešose erdvėse, tačiau privačių asmenų iniciatyvos sulaukiama labai mažai. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Julius Morkūnas pripažino, kad senamiestis turėtų būti gyvesnis.

„Jei kiltų noras organizuoti renginį, reikėtų ieškoti tam tinkamos vietos. Viskas priklauso nuo to, ar būtų vartojamas alkoholis, bet pasisėdėjimai gali vykti, jei jie nepiktybiniai. Žinoma, ne po daugiabučio langu“, – sakė J.Morkūnas.

Naktinės pramogos – tik klubai

Jau beveik 7 metus gyvuojančio klubo „Gravity“ rinkodaros vadovas Daumantas Kairys tvirtino, kad Vilnius – naktinis miestas.

„Klubai Vilniuje dažnai keičiasi – vieni užsidaro, kiti atsidaro. Paklausa net mažesnė už pasiūlą. Taigi, manau, kad dabartinis naktinių klubų skaičius tenkina Vilniaus gyventojų poreikius ir daugiau klubų sostinei nereikia“, – sakė D.Kairys.

Jo teigimu, Vilnius nusipelno naktinio miesto vardo vien jau dėl to, kad įvairiuose naktiniuose renginiuose čia groja tokie diskžokėjai ir grupės, kuriais galima didžiuotis prieš daugelį Europos klubų, o žmonės dažnai turi galimybę rinktis net iš kelių gerų renginių per vakarą. Tačiau jis nesiimtų iniciatyvos gaivinti naktinių klubų ir darbo dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai