Nors parama spaudos platinimui biudžete numatyta, Vyriausybė per septynis šių metų mėnesius taip ir nenutarė, kaip ir kam ją padalinti.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė BNS trečiadienį sakė, kad fondas, neturėdamas konkurso nuostatų, negali padalinti spaudos platinimui numatytų apie 1,5 mln. litų.
Jo teigimu, vis Vyriausybėje svarstoma, kam – platintojams ar leidėjams – turėtų būti skiriama ši kompensacija. Pirmuoju atveju būtų remiami tiesiogiai platintojai, antruoju – kompensaciją gautų leidėjai ir tuomet ją skirtų platinimo paslaugų tiekėjams.
Jos manymu, Vyriausybė šiuo klausimu sprendimą turėtų priimti rugsėjį.
„Negalima delsti labiau nei iki trečio ketvirčio pabaigos“, – įsitikinusi V.Žukienė.
Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad valstybė remia ir nacionalinių, regionų ir vietos laikraščių pristatymo (surinkimo, paskirstymo ir pristatymo) prenumeratoriams paslaugų teikimą. Pagal įstatymą, laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams gali būti kompensuojama iki 30 proc. patirtų išlaidų.
5000 „Lietuvos pašto“ darbuotojų pasirašė prašymą pasirūpinti Lietuvos pašto darbuotojų teisėmis ir trečiadienį ketina jį įteikti prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Andriui Kubiliui, susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui, bendrovės „Lietuvos paštas“ generaliniam direktoriui Ernestui Vaideliui, pranešė Lietuvos ryšių darbuotojų profesinė sąjunga.
„Lietuvos pašto“ darbuotojai reikalauja penkių darbo dienų savaitės ir „orių“ atlyginimų.
Paštininkai prašo „laikraščių platinimą visos Lietuvos miestų ir kaimų gyventojams spręsti šalies lygmeniu, o ne didelio paštininkų darbo krūvio ir atsakomybės sąskaita“.
Jie primena, kad 2009 metų biudžete numatyta valstybės parama platinimo paslaugoms, tačiau iki nenustatyta jos skyrimo tvarka.