Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 31

Sąmokslo teorijas suplakė į vieną: akiratyje atsidūrė nuo B.Gateso iki „pasaulinės vyriausybės“

Socialiniuose tinkluose plinta iš vokiečių kalbos išverstas ir lietuviškai įgarsintas vaizdo įrašas, kuriame kalbama apie DNR blokavimą, užsimenama apie esą Billo Gateso dalyvavimą pasauliniame sąmoksle, siekiant sumažinti žmonių intelektinį potencialą, minima „pasaulinė vyriausybė“. Atidžiau panagrinėjus įrašo teiginius tampa aišku, kad tai – paniką sėjantis melo kratinys.
Netikros baimės
Smegenys / 123RF.com nuotr.

„Visi žinome, kad mes, žmonės, išnaudojame tik apie 10 procentų savo smegenų galimybių, ir niekas nežino kodėl. Tūkstančius metų mums užblokuotas naudojimasis likusiais 90 procentų“, – teigiama vaizdo įraše.

Kad mūsų smegenys veikia tik 10 proc. pajėgumu – vienas seniausių mitų, kurį ne kartą paneigė mokslininkai.

Atliekant smegenų tyrimus pozitronų emisijos tomografijos (PET) ir funkcinio magnetinio rezonanso metu, aiškiai matyti, kad nesvarbu, ką mes darome, mūsų smegenys yra visada aktyvios.

Mokslo žurnale „Scientific American“ akcentuojama, kad atliekant PET tyrimus aiškiai matosi, jog visos žmogaus smegenys nuolat dirba net miego metu: reguliuoja, planuoja ir veikia.

Net pacientai, sergantys Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, naudoja daugiau nei 10 proc. savo smegenų pajėgumų.

Atvirose mokslo bazėse galima atrasti ir palyginti dvi PET tyrimų metu darytas nuotraukas – vienoje jų užfiksuotos sveikos žmogaus smegenys, dirbančios visu pajėgumu. Kitoje – dėl pažeidimo tik dešimtadaliu veikiančios smegenys.

Šiaurės Karolinos (JAV) universisteto duomenų bazės nuotr./Sveikų ir pažeistų smegenų palyginimas
Šiaurės Karolinos (JAV) universisteto duomenų bazės nuotr./Sveikų ir pažeistų smegenų palyginimas

Savantai

„Ką mes gebėtume, jei smegenys dirbtu pilnu pajėgumu, galime pastebėti iš vadinamųjų „talentų salų“ pavyzdžių, kai kalbame apie savantus“, – teigiama vaizdo įraše.

„Talentų salos“, savantai arba genialieji „lietaus žmonės“ – yra reta būklė, kai asmuo, turintis autizmo spektro sutrikimą, demonstruoja tam tikrus unikalius sugebėjimus.

Kai kurių mokslininkų teigimu, tarp šį sutrikimą turinčių asmenų galėtų būti apie 10 proc. savantų.

123RF.com nuotr./Vaikas, turintis autizmo sutrikimą
123RF.com nuotr./Vaikas, turintis autizmo sutrikimą

Įgūdžiai, kuriais pasižymi savantai, paprastai yra susiję su atmintimi: greitas skaičiavimas, skaitymas, galimybė įsiminti ir atkurti net menkiausias detales ar skaičius bei saugoti juos atmintyje neribotą laiką.

Taip pat pasitaiko išskirtinių gebėjimų įvairiose menų srityse.

Įdomu, kad prieš skiepus agituojančiame įraše, siekiamybe pasirinktas būtent šis sutrikimas, nes vienas didžiausių ir labiausiai paplitusių mitų apie vakcinaciją, kad ši esą gali sukelti vaikams autizmą.

Šią sąmokslo teoriją mokslininkai priversti nuolat paneiginėti, nes ryšio tarp skiepų ir autizmo nėra.

Atsigręžė į senovės Egiptą

Filme teigiama, kad „kažkas“ pakeitė žmonijos DNR struktūrą ir tokiu būdu „atėmė“ gebėjimą naudotis 90 proc. smegenų potencialo.

Siekiant pagrįsti šią sąmokslo teoriją, pasitelkiama nuoroda į senovės Egiptą.

„Prieš tūkstančius metų egzistavo labai išsivysčiusios kultūros – kaip egiptiečių, kurios gerokai viršijo dabartinį mūsų technologijų lygį. Šiandien mes negalėtume net apytiksliai atkurti tokių meno kūrinių, kaip piramidės“, – sakoma filme.

Tez Tour nuotr./Egiptas
Tez Tour nuotr./Egiptas

Tai – mitas. Senovės egiptiečiai technologijų srityje nebuvo labiau pažengę.

Pavyzdžiui, jie naudojo tik varinius kaltus, nes neturėjo pažangesnės metalurgijos, kuri būtų leidusi jiems gaminti kietesnius ir patvaresnius metalus akmens apdirbimui.

Egiptiečiai nemokėjo apskaičiuoti pusrutulio tūrio arba numatyti užtemimų, buityje naudojo ganėtinai primityvius įrankius.

Pasitelkus pažangiausius šiuolaikinius išradimus bei technologijas, galima ne tik atkurti senovės Egipto meno kūrinius, bet ir pastatyti daug pranašesnių statinių.

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Abu Dabio dangoraižiai, paskendę debesyse
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Abu Dabio dangoraižiai, paskendę debesyse

Ir vėl Billas Gatesas

Pasak filmo kūrėjų, B.Gatesas ir Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) išvien reklamuoja vakcinas nuo koronaviruso, nes jų pagalba, esą, siekia redaguoti žmonijos DNR, kad sumažinus intelektinį potencialą, ją galėtų valdyti robotai.

„Ar yra kas nors, kas nori suklastoti, pakeisti ar įtakoti žmogaus DNR? Vienareikšmiškas atsakymas – taip. Bilas Gatesas ir PSO reklamuoja naujausius skiepų pokyčius. Jų naujosios vakcinos sukurtos taip, kad tiesiogiai paveiktų mūsų DNR“, – skelbiama vaizdo įraše.

Filantropas B.Gatesas dar iki pandemijos pradžios buvo daugybės sąmokslo teorijų taikiniu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Billas Gatesas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Billas Gatesas

Vakcinos nuo COVID-19 nepakeičia paskiepyto žmogaus genomo.

Paprastai kalbant, tai yra instrukcija ląstelei, kaip gaminti baltymą ar jo dalį, tokiu būdu „apmokant“ organizmo imunitetą.

Ląstelių branduoliuose pagal DNR esančią informaciją nuolat gaminama iRNR.

Ji keliauja į ląstelės citoplazmą, kurioje pagal užkoduotą informaciją sintetinamas atitinkamas organizmui reikalingas baltymas.

Kitaip tariant, iRNR iš vakcinos moko mūsų ląsteles gaminti baltymą, kuris paskatina imuninį atsaką. Vos patekusi į ląstelę ji suyra, net nepasiekusi ląstelės branduolio, kur yra DNR.

Kaip jau anksčiau yra rašęs Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro lektorius, biochemikas Zigmas Žitkus, feisbuke pildantis puslapį „Biologija & Chemija DNR sekos pokyčiai – mutacijos – mūsų ląstelėse vyksta nuolat.

Imuninei sistemai somatinės mutacijos yra būtinos, kad ji iš viso funkcionuotų.

123RF.com nuotr./Robotas
123RF.com nuotr./Robotas

Robotizacija Kinijoje

Toliau vaizdo įraše pasakojama, kad „pasaulio valdantysis elitas visais laikais buvo suinteresuotas turėti kuo daugiau ir kuo pigesnių vergų“.

Aiškinama, kad „šiandien toks elitas įsigyja dirbtinio intelekto mašinas, kad galėtų „kontroliuoti ir stebėti paprastus žmones“ ir net pateikiama aukštųjų technologijų pavyzdžių, kurie jau yra taikomi Kinijoje.

„Kinijoje robotai jau rieda po prekybos patalpas ir gatves, stebėdami apsaugos nuo koronaviruso priemonių taikymą. Ir, pavyzdžiui, įsikišdami, savo nuožiūra, jei žmonės nesilaiko nustatytų atstumų, nenešioja kaukių, susirenka per didelėmis grupėmis ir dar daugiau“, – dramatiškai pasakojama įraše.

Tai iš dalies tiesa. Singapūro parkuose lakstantis mechaninis keturkojis „Boston Dynamics“ sukurtas šuo „Spot“ užtikrina, kad žmonės vienas prie kito nesiartintų mažesniu nei metro atstumu.

Jis pasižymi tik įspėjimo funkcija – nei gebėjimo, nei galios bausti susigrupavusius žmones jis neturi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Robotas „Spot“ patruliuoja Singapūro parke ir įspėja žmones per daug nesiglaustyti tarpusavyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Robotas „Spot“ patruliuoja Singapūro parke ir įspėja žmones per daug nesiglaustyti tarpusavyje

Dėl žmogaus teisių pažeidimų ne kartą kritikuota Kinija stiprina ir labai sparčiai plečia piliečių stebėjimo galimybes ir naudoja veido atpažinimo, mobiliųjų duomenų rinkimo ir kitas technologijas.

Kovai su pandemija Kinija pasitelkė nemažai naujausių išradimų, tačiau netiesa, kad šie robotai veikia „savo nuožiūra“.

Siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, Kinijoje robotai naudojami per trumpą laiką dezinfekuoti didelius plotus.

Pandemijos metu robotai pasitelkti aptarnauti COVID-19 pacientus tam, kad žmonėms nekiltų pavojus kontaktuojant su sergančiais.

Medicinos robotai gali stebėti lengvai sergančiųjų sveikatos rodiklius ir pranešti medikams, jei šie pasikeistų ar net atlikti PGR testus.

Tačiau medicinos robotai neveikia savo nuožiūra – jie kontroliuojami saugiose patalpose įsikūrusių sveikatos specialistų.

123RF.com nuotr./Robotas
123RF.com nuotr./Robotas

Robotų sukilimas

„Billas ir Melinda Gatesai, kartu su PSO pasisako už tai, kad niekas negrįžtų į įprastas normas, kol visa pasaulio populiacija negaus DNR pakeičiančios vakcinos. Ką tai reiškia? Arba, kitaip tariant, ką tai gali sukelti?

Tai reiškia, kad didžioji žmonijos dalis netrukus naudos mažiau nei 10 proc. natūralaus intelekto, kurį vėliau galima bus valdyti dirbtiniu intelektu, tai yra robotais. Toks kraupus scenarijus gali virsti didžiausia visų laikų vergų prekyba“, – dėstoma vaizdo įraše.

Konspiracijos teorija apie tai, esą robotai užvaldys žmoniją, pakankamai sena. Tikėtina, kad jos ištakos slypi darbo vietų automatizavimo procese – robotams galint atlikti bazines mechanines užduotis, jas iki šiol darę žmonės lieka be darbo.

Ekonomistų skaičiavimu, Iki 2030 metų robotai visame pasaulyje galėtų užimti 20 milijonų darbo vietų.

Mokslininkų teigimu, nors dėl robotizacijos dalis žmonių gali prarasti darbus, tačiau tikėtina, kad šis procesas taip pat sukurs nemažai naujų darbo vietų.

123RF.com nuotr./Konspiracinės teorijos
123RF.com nuotr./Konspiracinės teorijos

„Pasaulinė vyriausybė“

Vaizdo įraše užsimenama apie vieną populiariausių sąmokslo teorijų.

Tai – „pasaulio vyriausybė“ arba didžiųjų pasaulio pinigų šeimininkai. Teigiama, kad tai – 200 šeimų, valdančių 40 trilijonų dolerių. Jiems neva priklauso didžiosios pasaulio žiniasklaidos kompanijos, pajėgios kurti ir platinti skandalus bei įžiebti informacinius karus.

Šios teorijos šalininkai mano, kad šalis valdo ne parlamentai, prezidentai ar premjerai, o kita – nematoma, bet galinga valdžia.

Tvirtinama, jog daug istorinių įvykių buvo surežisuoti anksčiau minėtų grupuočių atstovų siekiant vienintelio tikslo – vadinamosios Naujosios pasaulio tvarkos (NWO) įtvirtinimo.

JAV Kalifornijos universiteto psichologijos ir sociologijos mokslų profesorius Williamas Domhoffas, analitinėje publikacijoje „Sąmokslų nėra“ nuosekliai išdėstė priežastis dėl kurių „Pasaulinė vyriausybė“ – sveikam protui prieštaraujantis mitas.

Pasitelkdamas istorinius pavyzdžius, mokslininkas aiškino, kad negali egzistuoti jokia „neklystanti supergalinga grupuotė, režisuojanti pasaulio įvykius“, nes tuomet visa pasaulio įstorija būtų susiklosčiusi kitaip, o tokių slaptų susitarimų egzistavimas jau būtų seniai atskleistas.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais