„Kartais yra daugiau oponentų iš vienos pusės, kitą kartą – daugiau siūlančių išsaugoti. Šį kartą iš visuomenės pusės, kurie atėjo į vertinimo tarybą, buvo daugiau siūlančių išsaugoti skulptūras. Visuomenės nuomonė keičiasi“, – laidoje „Aktualioji valanda“ sakė G. Filipavičienė.
Ji pažymėjo, kad antradienį posėdžiavusi Taryba vieningai pasisakė, kad Žaliasis tiltas, kaip turintis istorinę ir architektūrinę kultūrinę vertę, turėtų likti kultūros vertybių registre.
„Buvo svarstyta šio statinio teisinės apsaugos klausimas. Buvo pateiktas klausimas, ar mes siūlome panaikinti šiam objektui teisinę apsaugą ir pradėti tą sudėtingą procesą, ar kaip tik nustatyti jo vertingąsias savybes. Kai bus parengtas Vertinimo tarybos aktas, Vertinimo taryba, kaip ir visus kitus objektus, svarstys, kad turi būti išsaugojama“, – kalbėjo G. Filipavičienė.
Pasak jos, kada bus nuspręsta dėl skulptūrų likimo, pasakyti negalima – klausimas esą yra sudėtingas.
„Dauguma menotyrininkų, kurie yra mūsų tarybos nariai, pripažįsta, kad šitos skulptūros yra kaip dekoratyviniai elementai, sudaro su tiltu vieningą ansamblį, taip kad čia iš tiesų yra diskusija gana ilga ir sudėtinga. Juk ne visos tos skulptūros turi simbolius – kai kurios jų yra puikūs meno kūriniai“, – teigė G. Filipavičienė.
Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė „Žinių radijui“ yra sakiusi, kad Žaliojo tilto skulptūros – tai „žalieji žmogeliukai“, tai tarsi paminklas sovietiniams darbams.