Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis įregistravo komisijos išvadų projektą. Dokumente teigiama, kad sprendimas nacionalizuoti „Snorą“ buvo skubotas ir nepagrįstas, o sudarydamas sutartį su laikinuoju „Snoro“ administratoriumi V.Vasiliauskas viršijo įgaliojimus. Dokumento projektą įregistravo tik 6 opozicijai priklausantys parlamentarai, nes trečiadienio vakarą valdančiųjų atstovai komisijoje sužlugdė balsavimą dėl komisijos darbo rezultato.
„Tai viena iš puikiausių išvadų, kurią padarė 6 Seimo nariai kartu su pirmininku priešakyje“, – pareiškė V.Vasiliauskas, paklaustas, kaip reaguoja į opozicijos kaltinimą, esą jis viršijo savo įgaliojimus. Jis pridūrė įgaliojimų tikrai neviršijęs, o sutarties su laikinuoju administratoriumi sudarymas – normali praktika, kai susitariama dėl paslaugų teikimo sąlygų ir galimybių abiem pusėms nutraukti sutartį.
Jam juokingas atrodo ir kitas 6 parlamentarų kaltinimas, esą nebuvo duomenų, kurie pagrįstų būtinumą skubiai nacionalizuoti „Snorą“.
„Žinote, kai pateiki 105 dokumentus ir kai tau sako, kad nepateikti dokumentai, nėra duomenų ir įrodymų, tada, matyt, tokie dokumentai ir įrodymai gamtoje neegzistuoja“, – sakė jis.
Anot V.Vasiliausko, Seimo kanceliarijoje yra užregistruota, kokius dokumentus LB pateikė Seimo laikinajai komisijai. Tarp jų – Šveicarijos bankų priežiūros tarnybos raštas, dokumentai, kuriuose konkrečiai nurodoma, kaip iš „Snoro“ „išėjo“ vertybiniai popieriai.
„Sakyti, kad nėra įrodymų ir daryti toli siekiančias išvadas, kad sprendimai buvo skuboti ir nepagrįsti, manau, mažų mažiausiai neobjektyvu“, – pabrėžė LB vadovas.
Valdančiųjų atstovai Seimo laikinojoje komisijoje trečiadienį pareiškė balsavimą dėl išvadų sužlugdę, nes tokiu dokumentu būtų pasinaudojusi buvusių „Snoro“ savininkų advokatai.
V.Vasiliauskas su tuo sutinka. Jis pabrėžė, kad Seimo komisijos – rimtas dalykas, todėl jų nariai turėtų labai atsakingai žiūrėti į tai, ką kalba viešai. „Gynybos vietoje aš išnaudočiau kiekvieną pasisakymą, teiginį, siūlymą, kuris atitiktų mano poziciją“, – sakė jis.
Siūlo taikos sutartį?
LNK žiniomis, buvusių „Snoro“ savininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko advokatai siūlo Lietuvai taikos sutartį už 12 mlrd. Lt. V.Vasiliauskas teigė girdėjęs tik tiek, kad sklando tokie gandai.
„Ką aš esu matęs, tai jų advokatų iš Ukrainos raštą, kad jeigu nebus atsižvelgta į jų pretenziją, jie inicijuos investicinį ginčą. Tačiau ten jokia suma nebuvo nurodyta“, – salė LB valdybos pirmininkas.
Jis priminė, kad buvę „Snoro“ savininkai yra pareiškę pretenziją dėl banko akcijų paėmimo visuomenės poreikiams. „Jie mano, kad yra pažeista investicijų apsaugos sutartis. Pagrindiniai argumentai susiję su proceso neva politizavimu“, – pridūrė V.Vasiliauskas.