Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2022 07 07

VMVT: veterinarinių antibiotikų naudojimas Lietuvoje nuosekliai mažėja

Lietuva išlieka tarp mažiausiai veterinarinių antibiotikų naudojančių ES šalių, jų naudojimas šalyje ir toliau nuosekliai mažėja, ketvirtadienį informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Jaunieji Prienų rajono ūkininkų ūkis
Karvės / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak VMVT Veterinarinių vaistų ir pašarų skyriaus vedėjo Sigito Siriukaičio, per 9-erius vykdytos stebėsenos metus VMVT specialistai fiksuoja nuosekliai mažėjantį antibiotikų, skirtų gyvuliams gydyti, naudojimą Lietuvoje. Tai rodo mažėjantys vaistų pardavimai.

Lietuva taip pat yra ir tarp penkių mažiausiai veterinarinių antibiotikų parduodančių ES šalių. Vidutinis antimikrobinių medžiagų sunaudojimas mūsų šalies veterinarijoje - 35,5 mg/kg biomasės.

„Besaikis antibiotikų naudojimas ne tik žalingas gyvūnų gydymui, nes bakterijos ilgainiui tampa atsparios ir vaistai gali nebeturėti reikiamo poveikio, antibiotikų likučiai mėsoje gali sukelti ir riziką žmonių sveikatai“, – sako VMVT atstovas.

Anot jo, stebimos antibiotikų mažėjimo tendencijos džiugina, tarnyba ir toliau žada skirti didelį dėmesį ūkių kontrolei, mėsos kokybės tikrinimui, taip pat toliau vykdys nuolatinį mokymus veterinarijos gydytojams, ūkininkams, gyvūnų savininkams apie saikingą antibiotikų naudojimą.

Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis vykdo susirgimus žmonėms ir gyvūnams galinčių sukelti bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus bei stebėseną. Tyrimų rezultatai teikiami Europos maisto saugos tarnybai (EFSA), kuri kartu su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru apibendrina ir analizuoja pateiktus duomenis.

Pasak VMVT, tai padeda ne tik pamatyti bendras antibiotikų naudojimo veterinarijoje tendencijas Europoje, tačiau ir kurti bei tobulinti veiksmų strategijas šalyse.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute yra atliekami Lietuvoje užaugintų naminių paukščių, kiaulių ir iš mažmeninės prekybos atrinktų mėsos produktų mėginių, pavyzdžiui, broilerių, jautienos, kiaulienos tyrimai dėl bakterijų paplitimo ir atsparumo antibiotikams. Per metus ištiriama ir atrenkama daugiau kaip 700 mėginių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos