„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 05 18 /17:51

VRK nusprendė, kad Eligijus Masiulis nuo penktadienio – nebe Seimo narys

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė, kad Eligijus Masiulis Seimo nario mandato neteks penktadienį. E.Masiulis posėdyje pakartojo norintis stoti prieš teisingumą kaip paprastas pilietis. Antradienį pasirodžiusias naujas žinias apie bylą jis pavadino spekuliacijomis.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Jokių pageidavimų dėl datos, nuo kada jo nelaikyti Seimo nariu, E.Masiulis sakė neturintis. VRK nusprendė, kad parlamentaro mandato jis neteks nuo gegužės 20 dienos.

Kartu jis neteks ir teisinės neliečiamybės.

Justas Laucius yra priėmęs sprendimą nekomentuoti nei esamų, nei būsimų procesinių sprendimų.

Po to prokurorai jam galės pateikti įtarimus. Ar jį ketinama sulaikyti – kol kas neaišku, šiuo metu byloje E.Masiulis yra specialusis liudytojas.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė 15min dar prieš VRK sprendimą sakė, kad bylą tiriančiai prokurorų grupei vadovaujantis prokuroras Justas Laucius yra priėmęs sprendimą nekomentuoti nei esamų, nei būsimų procesinių sprendimų.

VRK posėdyje E.Masiulis elgėsi ramiai, jį atlydėjo advokatas.

Politikas išdėstė jau anksčiau paskelbtus motyvus, kodėl atsisako teisinį imunitetą garantuojančio parlamentaro mandato – jis nori prieš teisingumą stoti niekuo nesidangstydamas: „Tą darau pats racionaliai viską apgalvojęs ir tai darau laisva savo valia. Be jokios abejonės, patekęs į tokią kontroversišką situaciją, jaučiu ne tik teisinį bet ir moralinį poreikį nesidangstyti Seimo nario ir kitomis pareigomis ir kaip eilinis pilietis stoti prieš teisingumą ir dalyvauti teisiniame procese.“

Po posėdžio paklaustas, ar yra pasirengęs tam, kad gali būti sulaikytas, E.Masiulis pakartojo tai, ką jau ne kartą sakė: yra pasirengęs bendradarbiauti su teisėsauga, kad byla būtų ištirta kuo greičiau, ir tai yra svarbiausia. Jis kartojo, kad teisiniame procese pateiks savo vertinimus prokurorui.

„Kokie bus sprendimai iš tyrėjų pusės, negaliu kažko komentuoti, čia jų yra sprendimai“, – sakė jis.

Į viešumą patekusią informaciją pavadino spekuliacijomis

Jis kelis kartus pakartojo turintis prokuroro įpareigojimą neatskleisti bylos duomenų. Todėl jis tiesiai neatsakė, ėmė kyšį ar ne.

Deja, vakar pasirodžiusios spekuliacijos iš tikrųjų verčia manyti, kad kažkas nesilaiko galiojančių įstatymų ir tai yra tų, kurie leidžia tokias spekuliacijas, atsakomybės klausimas.

„Deja, vakar pasirodžiusios spekuliacijos iš tikrųjų verčia manyti, kad kažkas nesilaiko galiojančių įstatymų ir tai yra tų, kurie leidžia tokias spekuliacijas, atsakomybės klausimas“, – sakė jis. Tačiau E.Masiulis nepatikslino, ką vadina spekuliacija, nes vakar paaiškėjo ne tik kad pas jį rasti pinigai buvo pažymėti, bet ir tai, kad jų buvo ne 106 tūkst., o 250 tūkst. eurų.

„Ateis laikas, kolegos, tikrai bus procesai... Supraskite vieną dalyką – pirmiausiai noriu prokurorui pateikti argumentus, vertinimus, o po to žiniasklaidai. O ne atvirkščiai“, – sakė jis.

Pas prokurorus E.Masiulis lankysis kitą antradienį: „Po to bus ir vertinimai, ir komentarai.“

Narystę partijoje sustabdęs ir iš pirmininko posto atsistatydinęs politikas sakė, kad jam niekada prie širdies nebuvo praktika, kai prokurorai eina į Seimą ir prašo panaikinti parlamentaro neliečiamybę.

Tai, kad E.Masiulis to bijo, svarstyta ir anksčiau. Jei prokuroras būtų atėjęs į Seimą, parlamentarų rankose būtų atsidūrę daugiau detalių iš šios bylos.

Apie A.Guogą nekalba

Paklaustas apie pastarąsias dienas daug skambių frazių paleidusio, o antradienį galiausiai norą išstoti iš Liberalų sąjūdžio pareiškusio Antano Guogos pirmininkavimą, E.Masiulis nusišypsojo, bet į kalbas apie jį nesileido.

„Nuo penktadienio nebesu partijos narys, kaip bebūtų gaila. Išlieku aktyvus stebėtojas procesų, tačiau nedalyvauju partijos sprendimuose ir tikrai esu įsitikinęs, kad šioje partijoje yra labai labai ir labai daug protingų žmonių, kurie ras teisingus sprendimus ir judės į priekį“, – sakė jis.

E.Masiulis tikino pastarosiomis dienomis su A.Guoga nebendravęs.

„Tiek daug vertinimų pastarosiomis dienomis buvo, kad kažkokių naujų vertinimų aš ir nepasakysiu“, – pridūrė politikas.

VIDEO: Seimo nario mandato atsisakęs E.Masiulis apie A.Guogą nekalba

Dalis pinigų buvo pažymėti

E.Masiulio galimą kyšininkavimą tiria speciali trijų prokurorų tyrimo grupė, antradienį pranešė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Jo teigimu, įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime pateikti vieninteliam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20 parų, jam pareikšti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.

Antradienį paaiškėjo, kad atliekant kratą pas E.Masiulį rasti pinigai buvo pažymėti teisėsaugos pareigūnų prieš jiems patenkant į parlamentaro namus. Teigiama, kad 106 tūkst. eurų buvo žymėti, tačiau iš viso pas jį rasta 250 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų