Šį klausimą VRK planavo nagrinėti praėjusią savaitę, bet tuomet P. Gražulio prašymu jis atidėtas kitam posėdžiui.
Rinkimų komisija vertins politiko viešai duotą pažadą, kad jeigu bus išrinktas į Europos Parlamentą, jis pusę europarlamentaro atlyginimo skirs rinkėjams.
Birželio 7 dieną per naujienų portalo „15min“ surengtus debatus P. Gražulis sakė: „Aš manau, kad tokį atlyginimą nustato Europos Parlamentas, jis yra gana didelis, todėl aš ir žadu, jei manimi žmonės pasitikės, 50 proc. savo atlyginimo išdalinti žmonėms. Ir tai skelbsiu kiekvieną mėnesį, bus sudaryta komisija, bus prašymai, atrinks, komisijos manymu, svarbiausius prašymus, ir pusę atlyginimo atiduosiu Lietuvos gyventojams. Kokiu būdu? Paprasčiausiai pervesiu į sąskaitą, į savo kortelę.“
Tą patį pažadą politikas pakartojo ir savo „Facebook“ paskyroje, kitur.
VRK pradėjus dėl to tyrimą, P. Gražulis jai tvirtino tokiu būdu siekiąs išreikšti asmeninį įsipareigojimą ir siekį prisidėti prie Lietuvos visuomenės gerovės, tai nebuvęs rinkėjų paskatinimas balsuoti už jį.
Rinkimų kodeksas draudžia kandidatams tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, teikti dovanas, paslaugas, kitokį atlygį.
Per birželį vykusius Europos Parlamento rinkimus P. Gražulio vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) surinko 5,34 proc. rinkėjų balsų ir gavo vieną mandatą. P. Gražulis tapo europarlamentaru.
Pernai Konstitucinis Teismas pripažino, kad šis politikas, sąmoningai balsuodamas už kitą Seimo narį jam nematant, pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Dėl to gruodį per apkaltą panaikintas jo Seimo nario mandatas.
P. Gražulis dar yra teisiamas dėl LGBTQ asmenų niekinimo, anksčiau jis pripažintas kaltu korupcijos byloje, nes veikė šaldytos produkcijos gamintojos „Judex“ interesais