Pasak VRK vadovės Lauros Matjošaitytės, kai kurios apylinkės jungiamos dėl mažo rinkėjų skaičiaus, kai kurių atsisakoma, nes patalpos nėra pritaikytos neįgaliesiems, kaip reikalauja įstatymas.
„Per praėjusius rinkimus buvo 1972 apylinkė, dabar turėsime gerokai mažiau, apie 1940 apylinkių“, – BNS sakė L.Matjošaitytė.
„Įstatyme numatyta, kad visos balsavimo patalpos turi būti pritaikytos asmenims su negalia, savivaldybės persižiūri turimas patalpas ir kurios nėra pritaikytos, jų atsisakoma. Kai kurios mažos apylinkės sujungiamos, kai kurios didelės apylinkės suskaidomos į kelias, kad būtų patogiau rinkėjams ir komisijų nariams, bet faktas, kad per šiuos Seimo rinkimus turėsime mažiau rinkimų apylinkių nei per praėjusius prezidento rinkimus“, – sakė VRK vadovė.
Pasak komisijos pirmininkės, Seimo priimti įstatymo pakeitimai leis atidaryti daugiau balsavimo vietų, jei to reikėtų dėl pandeminės situacijos, tačiau jos privalės būti tose pačiose patalpose kaip ir balsavimo apylinkė.
Iš viso Seimo rinkimuose balsuojama 71-oje vienmandatėje apygardoje, kurios suskirstytos į mažesnes apylinkes. Seimo rinkimams pirmą kartą sudarius Pasaulio lietuvių apygardą balsuojantiems užsienyje, Lietuvoje lieka 70 apygardų.
Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.