Tyrimas pradėtas Aplinkos ministerijos pranešimo pagrindu.
Etikos sargai aiškinsis aplinkybes, kai O.Vėbrienė, eidama departamento direktorės pareigas, 2020 metų pabaigoje įsakymu nustatė priemokų dydžius už pasyvųjį budėjimą namuose ne tik kitiems departamento darbuotojams, bet ir sau pačiai.
Taip pat nurodyta, kad O.Vėbrienė šių metų pradžioje patvirtino departamente gaunamų pranešimų apie aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus priėmimo, registravimo, reagavimo į juos ir informacijos teikimo tvarkos aprašą, kuriuo įtvirtino galimai išskirtines sąlygas pasyviai namuose budinčiai departamento vadovybei (įskaitant ir save pačią) bei galimai sukūrė prielaidas vadovybei gauti priemokas už pasyvųjį budėjimą namuose nevykstant reaguoti į skubius aplinkosauginius pažeidimus.
VTEK primena, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.
Tyrimui atlikti VTEK įstatymas numato trijų mėnesių terminą. VTEK tyrimo atlikimo terminą gali pratęsti. Bendra tyrimo trukmė negali viršyti pusės metų termino.
Nuo 2020 metų rugpjūčio departamentui vadovavusi O.Vėbrienė iš pareigų dėl to, kad neturėjo būtinos dvejų metų vadovaujamojo darbo patirties, atleista balandį.
S.Gentvilui praėjusių metų pabaigoje tapus aplinkos ministru netrukus tarp jo ir O.Vėbrienės kilo nesutarimų – trintis atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas ministrui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.