Tiriant nustatyta, kad duomenis apie jo darbovietėje dirbančius jam artimus asmenis – du sūnus bei marčią – V.Aidukevičius deklaravo tik 2017 m. kovą (kai Švietimo ir mokslo ministerija vykdė KMPMC veiklos auditą), nors šią pareigą turėjo įvykdyti anksčiau.
Tyrimo metu surinkti dokumentai patvirtina, kad V.Aidukevičius ne kartą laikinai ėjo KMPMC direktoriaus pareigas ir tuomet de jure turėjo įgaliojimus spręsti visų KMPMC darbuotojų – tarp jų ir savo sūnų bei marčios – tarnybos eigos klausimus. Todėl V.Aidukevičiui formaliai galėjo kilti interesų konfliktas.
Taip pat VTEK nustatė, kad tiriamuoju laikotarpiu V.Aidukevičius pasirašė 337 aktus dėl nuomojamų iš UAB „Valedija“ automobilių perdavimo-priėmimo. Šie aktai savo esme yra sudėtinė nuomos sutarčių dalis. Iš KMPMC gautos lėšos yra pagrindinis UAB „Valedija“ pajamų šaltinis, o šioje bendrovėje dirba du asmenys, viena iš kurių yra V.Aidukevičiaus marti. Todėl, VTEK vertinimu, jis privalėjo informuoti KMPMC direktorę apie jam kilusį interesų konfliktą, nusišalinti ir toliau nedalyvauti sprendžiant su UAB „Valedija“ susijusius klausimus.
Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytos pasekmės už šio teisės akto pažeidimus valstybinėje tarnyboje nebedirbantiems asmenims netaikytinos. Todėl, siekdama užtikrinti atsakomybės neišvengiamumo principą, VTEK nusprendė surašyti V.Aidukevičiui administracinio nusižengimo protokolą už minėtuosius įstatymo pažeidimus.