VTEK, atlikusi tyrimą pagal Teisingumo ministerijos perduotą informaciją, nustatė, jog D.Jarmalė ir V.Bielskienė priėmė sprendimus dėl viena kitos, taip pat pažeidė kitus įstatymų reikalavimus.
VTEK nustatė, kad D.Jarmalė be darbo VGTPT taip pat buvo ir viešosios įstaigos „Teisinės pagalbos ir socialinių paslaugų centras“ steigėja bei dalininkė, bet tai deklaravo pavėlavusi pusketvirtų metų, deklaracijoje laiku nenurodė ir informacijos apie pareigas VGTPT. Tuo metu V.Bielskienė, būdama VGTPT skyriaus vedėja, kartu vadovavo ir minėtai viešajai įstaigai, bet interesų deklaracijoje taip pat nenurodė D.Jarmalės, kaip interesų konfliktą galinčio kelti asmens.
„Tyrimo metu komisija nustatė, kad D.Jarmalė du kartus dalyvavo tarnybos tarnautojų vertinimo komisijos darbe ir vertino V.Bielskienės tarnybinę veiklą. Be to, 2015-ųjų metų vasarį D.Jarmalė perkėlė V.Bielskienę į aukštesnes pareigas“, – BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.
Kitaip tariant, jos priiminėjo sprendimus dėl viena kitos. Komisijos vertinimu, jos negalėjo išlikti objektyvios.
Pati V.Bielskienė taip pat yra VGTPT vertinimo komisijos narė – nustatyta, kad 2016-ųjų metų rugsėjį ji įvertino ir savo vadovės tarnyboje D.Jarmalės veiklą.
„Kitaip tariant, jos priiminėjo sprendimus dėl viena kitos. Komisijos vertinimu, jos negalėjo išlikti objektyvios“, – pridūrė ji.
Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas. Už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų atleisti asmenys, trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje.
TAIP PAT SKAITYKITE: VTEK pradėjo tyrimą dėl Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos darbuotojų