Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
01 04 /15:30

Vyksta tyrimas: Viršuliškių daugiabutyje apsilankė „Aro“ išminuotojai

Viršuliškių daugiabučio, kuriame antradienį įvyko sprogimas ir gaisras, gyventojai ketvirtadienį iš pastato išsineša būtiniausius daiktus – tai leidžiama daryti kartu su ugniagesiais gelbėtojais. Lygiagrečiai bandoma aiškintis ir tragedijos, per kurią žuvo du žmonės, priežastis – įvykio vietoje apsilankė „Aro“ išminuotojai.
Sudegusio daugiabučio gyventojai pasiima asmeninius daiktus
Sudegusio daugiabučio gyventojai pasiima asmeninius daiktus / Lukas Balandis / BNS nuotr.

15min primena, kad sprogimas Viršuliškėse įvyko antradienį, o ugniagesiai su po to kilusiu gaisru kovojo dar bemaž parą.

Tragedija nusinešė dviejų žmonių gyvybes – senyvo vyro ir septynerių metų berniuko, taip pat keli žmonės buvo sužaloti.

VIDEO: Iš Viršuliškių daugiabučio ištrauktas vienas žuvusiojo kūnas

Iškart po nelaimės daugiabučio gyventojai išsikėlė tai pas giminaičius, tai buvo apgyvendinti netoliese esančiame viešbutyje.

Dėl gaisro policija pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Ką gaisravietėje darė „Aro“ išminuotojai?

15min žiniomis, ketvirtadienį gaisravietėje apsilankė ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.

Tą patvirtino rinktinės vadas Viktoras Grabauskas.

„Galiu pasakyti, kad neįmanoma apžiūrėti visos vietos, nes ten yra šiuo metu pavojinga ir tik Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai gali pasakyti, kiek galima įeiti į tą teritoriją saugiai“, – pasakojo „Aro“ vadovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Grabauskas, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Grabauskas, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas

„Tai buvo tik pažiūrėta iš išorės kiek įmanoma – iš to atstumo, kiek arčiausiai buvo galima prieiti, ar nesimato kažkokių pavojingų daiktų, ar iš išorės negalima būtų spręsti, kad yra likusių sprogmenų ar panašiai“, – pridūrė jis.

VIDEO: Gaisro liudytojos: nežinau, kur mano kaimynė, kita – džiaugiasi, kad paklausė intuicijos

Vis dėlto, apžiūros metu „Aro“ išminuotojai nieko įtartino neaptiko.

„Jie apsižiūrėjo, bet kažko įtartino nematė“, – pabrėžė V.Grabauskas.

Jo teigimu, kol kas sunku pasakyti, ar „Aro“ išminuotojams neteks gaisravietėje apsilankyti dar kartą.

„Tikriausiai, kai jau bus galima įeiti į tą vietą, tada bus galima ir apžiūrėti detaliau, bet šiuo metu buvo apžiūrėti tik iš saugaus atstumo neinant į vidų, kur yra pavojinga, nes konstrukcijos gali užgriūti. Apžiūrėjus iš išorės, iš to saugaus atstumo, kažko įtartino nebuvo pastebėta“, – kalbėjo „Aro“ vadovas.

Įtariamas dujų nuotėkis

Vilniaus miesto savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius. Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Vilniaus savivaldybė BNS ketvirtadienį nurodė pranešusi namo bendrijai, kad, apžiūrėjus pastatą, dėl įvykusios konstrukcijų griūties ir atjungtų komunikacijų nėra galimybės pastato eksploatuoti.

Anot sostinės valdžios, pirminė rekomendacija – stiprinti esamas konstrukcijas, kad jos negriūtų. Ar griuvusias ir pažeistas konstrukcijas bus galima atstatyti – kol kas nėra aišku.

Gaisro priežastis taip pat nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis.

Paprastai tokių pasekmių nebūna

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Dujų tinklo eksploatavimo departamento vadovas Marius Rindokas sakė, kad šio namo dujų sistema buvo tinkama naudoti, pernai kovą buvo atlikta jos patikra.

LRT laidoje „Svarbi valanda“ trečiadienį M.Rindokas teigė, kad sprogimas, susijęs su gamtinėmis dujomis, įprastai tokių didelių pasekmių nesukelia.

„Gal anksti spėlioti, kokios tikros sprogimo priežastys, dar tik įvykio pradžia, bet paprastai sprogimas nesukelia, bent jau susijęs su gamtinėmis dujomis, tokių stiprių pasekmių. Taip, jis būna, bet ne tokio dydžio. Galbūt tyrimo metu pavyks nustatyti, kokios buvo tikrosios priežastys, ar čia sąlygojo gamtinės dujos ir palikta viryklė, ar kitas įvykis“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais