Numatyta rengti abipusius valstybių vadovų vizitus, organizuoti Lietuvos Konstitucinio Teismo susitikimą su Lenkijos Tribunolu Varšuvoje.
Taip pat planuojama parengti ir išleisti pilną Gegužės 3-osios Konstitucijos dokumentų rinkinį ir jo vertimą, 2021-ųjų Lietuvos moksleivių istorijos olimpiadą susieti su ATR Konstitucijos sukaktimi, organizuoti seminarą „1788-1792 laikotarpio įvairių tautų indėlis į modernios valstybės aušrą“, surengti diskusijas.
„Tai svarbu, nes planas turi simbolinę reikšmę prieš rytdienos susitikimą tarp dviejų vyriausybių – Lietuvos ir Lenkijos“, – teigė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.
Taip pat kitąmet numatyta šiai progai surengti koncertą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, ir „pagal galimybes“ surengti minėjimo renginius kitose Lietuvai prioritetinėse valstybėse – Baltarusijoje, Ukrainoje, Jungtinėje karalystėje, Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose, Austrijoje, parengti kilnojamąją parodą.
Ketinama išleisti kolekcinę monetą, specialų pašto ženklą, voką minėjimo metams pažymėti.
Seimas gegužę paskelbė 2021-uosius Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais.
1791 metais gegužės 3-iąją priimta ATR Konstitucija buvo pirmasis toks rašytinis dokumentas Europoje. Lenkijoje gegužės 3-oji yra svarbi valstybinė šventė, tuo metu Lietuvoje ši data minima kukliau, nes Konstitucija, kai kuriais vertinimais, sumažino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumą bendroje valstybėje su Lenkija.