Dar šiemet Europos Sąjungos Taryba atrinks vieną iš kandidatų ir paskirs jį Europos prokuroru nuo Lietuvos.
Sukčiavimas, korupcija, pinigų plovimas, tarpvalstybinis sukčiavimas PVM – tokius nusikaltimus tirs Europos prokuratūra. Iki šiol nacionalinės institucijos, tiriančios tarpvalstybinius didelio masto finansinius nusikaltimus tiriančios, praktiškai neturėjo priemonių veikti už savo šalies ribų. Net tokios ES įstaigos kaip Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) ar Europos teisminio bendradarbiavimo padalinys (Eurojustas) negali pradėti tyrimų ar baudžiamojo proceso valstybėse narėse. Pavyzdžiui, OLAF, turėdama administracinių tyrimų rezultatus, gali kreiptis į kompetentingas nacionalines institucijas, tačiau jos sprendžia, ar iškelti baudžiamąją bylą.
ES institucijų skaičiavimais, valstybės narės dėl tarpvalstybinio sukčiavimo kiekvienais metais praranda ne mažiau kaip 500 milijonų eurų.
Šiuo metu prie Europos prokuratūros yra nutarusios prisijungti 22 valstybės narės. Europos prokuratūra tirs sukčiavimo atvejus, kai susijusi lėšų suma viršija 10 000 eurų, arba PVM sukčiavimą, jeigu žala viršija 10 milijonų eurų. Bendradarbiaudama su nacionalinėmis institucijomis, ji turės įgaliojimus tirti tokius nusikaltimus ir traukti už įtariamuosius baudžiamojon atsakomybėn visose šalyse narėse.
Europos prokuratūra bus įsikūrusi Liuksemburge.