2010 02 15

Vyriausybė – prieš socialinę paramą dirbantiems ne visą darbo dieną

Vyriausybė raginama nepritarti „darbiečių“ siūlymui mažiau nei minimalią mėnesio algą (800 litų) uždirbantiems ir ne visą dieną dirbantiems žmonėms leisti gauti piniginę socialinę paramą. Laikinai – iki 2011 metų pabaigos – suteikus tokią paramą, iš biudžeto reikėtų daugiau nei 21 mln. litų.
Kai visojen šalyje vyksta taupymas politikai didinasis atlyginimus.
Atlyginimas. / „Scanpix“ nuotr.

Sprendimą dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pataisos Vyriausybė priims trečiadienį.

Teigiama, kad Seimui priėmus tokią pataisą, išaugtų besikreipiančių paramos gyventojų skaičius – socialinės pašalpos norėtų 5,49 tūkst., o kompensacijų už šildymą – 8,345 tūkst. žmonių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prognozuoja, kad pataisos paskatintų ir darbdavius, ir darbuotojus vengti mokesčių mokėjimo – už privalomą darbo laiką būtų mokamas oficialus atlyginimas, o už kitą laiką – „vokelyje“.

Ministerija taip pat įspėja, kad trumpiau dirbant ir mokant mažesnius mokesčius, sumažėtų ir socialinio draudimo išmokų dydžiai. Statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų trečiąjį ketvirtį ne visą darbo dieną dirbo 190 tūkst. gyventojų.

Dabar žmonės, kurie uždirba mažiau, neturi teisės gauti piniginės socialinės paramos, o į ją pretenduoti gali tik tie, kurie dirba ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės.

Tuo tarpu asmuo, kurio atlyginimas sudaro mažiau negu du trečdalius, pavyzdžiui, pusę maksimalios darbo laiko trukmės, negali gauti paramos.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų