„Dėl to, kad istorinę vėliavą reikėtų plačiau ir daugiau naudoti didelių prieštaravimų nėra. Jei Seime yra tokio siekio ir taip pagerbti Lietuvos istoriją, tai nematome kokių nors Vyriausybės atsakomybės srityse esančių problemų“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.
Jo teigimu, Vyriausybė siūlo suteikti daugiau laisvės savivaldybėms spręsti dėl istorinės vėliavos kėlimo.
„Išsakysime keletą pasiūlymų – kad, sakykime, savivaldybės galėtų pačios labiau spręsti, kaip jos kels, o dėl valstybinių institucijų, manau, priimsime sprendimą, panašų į tai, ką Seimas yra pasiūlęs“, – teigė premjeras.
Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas teigė, kad raudona vėliava su Vyčiu turėtų būti plačiau naudojama istorinėse vietose, tačiau jis skeptiškai įvertino siūlymą istorinę vėliavą kelti ant diplomatinių atstovybių.
„Siūlome išplėsti panaudojimą istorinėse vietose – pilyse, muziejuose, tačiau nebūtų tikslinga ją plačiau naudoti diplomatinėse atstovybėse arba visose valstybės institucijose“, – sakė vidaus reikalų ministras.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius savo ruožtu sakė siūlantis nustatyti, kad istorinės vėliavos kėlimas būtų „rekomenduotinas“, o konkrečiai spręstų atskira institucija.
„Istorinė vėliava puiki, turėjome gerą diskusiją Vyriausybėje. Ant kai kurių pastatų ji visiškai tiktų, o visur kitur reikėtų konstatuoti, jog yra pageidautinas ar rekomenduotinas dalykas, o konkreti institucija spręstų pagal situaciją“, – sakė R.Šimašius.
Šiuo metu istorinę vėliavą privalu iškelti virš Lietuvos valdovų rūmų Vilniuje, Trakų pilyje pilyje bei Karo muziejaus skverelyje Kaune.
Grupė Seimo narių vėliavą norėtų matyti iškeltą ir prie valstybės institucijų, taip pat – senųjų pilių. Pagal pasiūlymą, Gedimino pilies bokšte istorinė vėliava iškiltų Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną liepos 6-ąją ir Žalgirio mūšio dieną liepos 15-ąją.
Prieš platesnį istorinės vėliavos naudojimą pasisakė Pasaulio lietuvių bendruomenė, nes tai esą įneštų daugiau painiavos.
Istorinės vėliavos su Vyčiu prototipas – per 1410 metų Žalgirio mūšį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės naudotos vėliavos.