Vienas projektų yra valstybės tarnybos pertvarka, apimanti vadovų paieškos ir atrankos modelio kūrimą bei sprendimus, susijusius su viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių atotrūkiu.
„Čia dirba Vyriausybės strateginės analizės centras ir jo atlikto tyrimo pagrindu priimsime sprendimus“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu visuomeninio transliuotojo LRT naujienų portalui sakė V.Vasiliauskas.
Pasak jo, antras projektas apima funkcijų peržiūrą ir optimalaus institucijų tinklo kūrimą, o tai daroma siekiant ministerijose koncentruoti sprendimų priėmimą, o jų įgyvendinimą perkelti į agentūras.
V.Vasiliausko teigimu, siekiama, jog tokios agentūros apimtų keletą ministerijų sričių, kad „neturėtume ministerijų siloso bokštų situacijos, kai aš pažįstu savo urvelį, o kas darosi kitoje oloje, man nelabai rūpi“.
„Kita kryptis – viešojo valdymo agentūrizacijos studija, po kurios turėtų atsirasti siūlymų, kaip stiprinti sprendimus įgyvendinančias institucijas. Ta studija turėtų būti pabaigta iki metų pabaigos ir kitąmet planuojame įgyvendinti pasiūlymus“, – kalbėjo premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas.
Trečias pertvarkos projektas yra administracinių ir viešųjų paslaugų projektas, kurio esmė yra šių paslaugų inventorizacija, teigia V.Vasiliauskas.
„Aiškinsimės, kokios paslaugos teikiamos, kokia yra tų paslaugų apimtis, kokia kaina. Tikslas – dalies paslaugų atsisakyti, dalį paslaugų permesti nevyriausybinėms organizacijoms, išspręsti funkcijų dubliavimo klausimą“, – sakė jis.
Anot patarėjo, siekiama pertvarką patvirtinti per šiuos ir kitus metus, jos tikslas nėra savaime mažinti etatų skaičiaus.
„2023 metais turime savivaldybių tarybų rinkimus, tad manau, kad 2022-ųjų pabaigoje tas politinių galimybių langas užsidarys“, – teigė V.Vasiliauskas.
Reformai numatyti 27 mln. eurų.