„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 12 02

Vyriausybė Seimui teikia pataisas dėl balsavimo internetu sistemos kūrimo

Vyriausybė trečiadienį patvirtino ir teikia Seimui svarstyti projektą, kuris reglamentuotų balsavimo internetu sistemos sukūrimą ir įgyvendinimą.
Išankstinis balsavimas
Balsavimas rinkimuose / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Teisingumo ministerijos parengtomis pataisomis siūloma nustatyti pagrindinius balsavimo internetu principus, rinkėjo balso prioriteto, balso patikrinimo ir anuliavimo taisykles, balsavimo paslapties užtikrinimo principus, rinkėjo tapatybės nustatymo aspektus, informacinės sistemos steigimo pagrindus, jos funkcinius, saugumo ir audito reikalavimus.

Ministerija teigia, kad priėmus įstatymo projektą, bus sudarytos sąlygos išbandyti balsavimo internetu sistemą prieš pradedant ją naudoti įvairiuose balsavimuose per rinkimus ir referendumus. Projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad pirminiame testavimo etape sistema bus galima pasinaudoti savivaldybių lygio apklausoms organizuoti, patariamiesiems referendumams rengti.

„Tikimės, kad jau iki 2018 metų tokia sistema galėtų būti sukurta“, – pirmadienį žurnalistams sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žirmūnuose buvo renkamas naujas parlamentaras
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žirmūnuose ronkimai

Įstatymo projektas numato, kad vykstant balsavimui, rinkėjas internetu gali balsuoti kelis kartus, tačiau bus įskaitomas tik vėliausiai gautas rinkėjo balsas. Tokiu būdu sudarius rinkėjui galimybę pakeisti savo balsą, Teisingumo ministerija tikisi panaikinti prielaidas papirkti balsuojančius internetu rinkėjus.

Parlamentas pavasario sesijoje grąžino iniciatoriams tobulinti su internetiniu balsavimu susijusius įstatymų projektus. Dauguma prieš internetinį balsavimą  pasisakančių parlamentarų kelia abejones, ar bus užtikrintas balsavimo sistemos saugumas, garantuojami skaidrūs rinkimų rezultatai.

Tai paskatino Vyriausybę pavesti Teisingumo ministerijai parengti pataisas, kurios sudarytų sąlygas balsuoti internetu, o ne iš karto įteisintų patį balsavimą.

Anksčiau Seimas jau kelis kartus yra atmetęs projektus dėl elektroninio balsavimo įteisinimo.

Gegužę vykdytos Lietuvos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad 56 proc. Lietuvos gyventojų yra už balsavimo internetu įteisinimą kaip papildomą galimybę dalyvauti rinkimuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų