Kaip BNS informavo Vidaus reikalų ministerija, išvada dėl tiesioginio valdymo įvedimo rengiama, nutarimo projektą planuojama teikti Vyriausybės pasitarime.
„Siūlymą Seimui Vyriausybė ketina svarstyti šį trečiadienį“, – teigiama ministerijos atsakyme BNS.
Tiesioginio valdymo grėsmė savivaldybei kilo, kai vasario 17 dieną taryba nusprendė atleisti iš pareigų administracijos direktorių, o laikinai šias pareigas eiti paskyrė direktoriaus pavaduotoją Karolį Babecką, tačiau ir jis buvo atleistas balandžio 6-ąją.
Savivaldybės taryba laikinai į administracijos direktoriaus pareigas praėjusią savaitę paskyrė Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiąjį specialistą Gintarą Bujauską, tačiau nuolatinio direktoriaus dar neturi.
Įstatymas numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybėje gali būti įvedamas administracijos direktoriaus nepaskyrus per du mėnesius, toks režimas gali būti įvedamas Vyriausybės teikimu, Seimui priėmus atitinkamą nutarimą.
Įsigaliojus nutarimui, savivaldybės taryba ir meras netenka įgaliojimų, o Vyriausybė turi paskirti įgaliotinį, kuris ir vykdytų savivaldybės tarybos ir mero įgaliojimus.
VRM pabrėžia, kad pati savivaldybės administracija, savivaldybės įstaigos ir įmonės toliau tęsia savo veiklą įprastai, nors išrinkti vietos politikai bus nušalinti nuo valdymo ir sprendimų priėmimo.
Pasak ministerijos, tiesioginis valdymas savivaldybėse jau buvo įvestas keletą kartų, nepriklausomybės pradžioje, 1991-aisiais toks režimas įvestas Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, vėliau – ir kai kuriose kitose savivaldybėse, tačiau kitais pagrindais.