Ekonomikos ir inovacijų ministerija būtų NATO Inovacijų fondo ir Gynybos inovacijų akceleratoriaus Šiaurės Atlanto regionui koordinuojančia institucija. Tuo metu „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) atstovautų Lietuvai fondo veikloje.
Pernai birželį NATO viršūnių susitikime Briuselyje buvo patvirtintas sprendimas iki 2022 metų Madrido viršūnių susitikimo įsteigti Gynybos inovacijų akceleratorių Šiaurės Atlanto regionui, kuriame dalyvauja visos NATO narės, ir savanorišką investicinį Inovacijų fondą. Jie pradės veikti 2023 metais.
Lietuva dalyvavo derybose dėl prisijungimo prie fondo, kuriose nuspręsti pagrindiniai veikimo principai: numatoma trukmė – 15 metų (su galimybe tris kartus pratęsti po vienerius metus), investavimo laikotarpis – aštuoneri metai.
Taip pat nuspręsta, kad 60 proc. įnašo šalys moka vienodą dydį, o 40 proc. – pagal kiekvienos šalies BVP. Lietuvos įnašas į NATO Inovacijų fondą per visą laikotarpį sudarytų 30,26 mln. eurų.
Lietuvos finansinis įnašas į Inovacijų fondą bus įtrauktas į bendrą šalies gynybos biudžetą.
Gynybos inovacijų akceleratorius yra atskira NATO institucija, turėsianti savo biudžetą ir valdymo struktūrą. Planuojama, kad metinis veiklos biudžetas sieks apie 50 mln. eurų. Lietuvos įnašas turėtų sudaryti apie 59 tūkst. eurų, ilgainiui suma turėtų didėti.
Birželio 29–30 d. vyksiančiame NATO Madrido viršūnių susitikime šalių vadovai turėtų pasirašyti Įsipareigojimų laišką dėl prisijungimo prie Inovacijų fondo.