Ekonomikos ir inovacijų ministerija trečiadienį teikia Vyriausybei patikslintą valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą.
„Plane patikslintos valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos pertvarkos priemonės ir jų įgyvendinimo terminai“, – rašoma Vyriausybės kanceliarijos pažymoje.
Turto banką planuojama iki 2024 metų gruodžio pertvarkyti į akcinę bendrovę, o „Indėlių ir investicijų draudimą“ – į viešąją įstaigą dar iki šių metų gruodžio.
Registrų centras turėtų tapti akcine bendrove iki 2023 metų gruodžio, kitą valstybės įmonę – „Regitrą“ – planuojama į kitos teisinės formos juridinį asmenį pertvarkyti iki 2023 metų birželio.
Kartu siūloma pavėlinti valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) reformą metais – iki kitų metų gruodžio.
Iki tokio pat termino numatyta pertvarkyti į akcines bendroves penkias susisiekimo sektoriaus valstybės įmones: „Oro navigaciją“, Lietuvos oro uostus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, Vidaus vandens kelių direkciją, Lietuvos automobilių kelių direkciją.
Valstybės įmonių Valstybės žemės fondas, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras ir Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „GIS-Centras“ jungimą ir pertvarkymą į kitos teisinės formos vienetą ar vienetus norima atlikti iki 2023 metų gruodžio. Numatyta ir kitų pakeitimų.
Šiuo metu veikia 48 valstybės valdomos įmonės, iš kurių 16 valstybės įmonių, 18 uždarųjų akcinių bendrovių, 14 akcinių bendrovių.
Mažinti valstybės įmonių skaičių Lietuvą ragina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), į kurią Lietuva įstojo 2018-aisiais.