Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 11 09

Vyriausybėje stringantys sprendimai trukdo išduoti leidimus televizijos ir radijo transliacijoms

Vyriausybei nepatvirtinus tvarkos, pagal kurią Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) privalo tikrinti, ar transliuotojai atitinka nacionalinio saugumo interesus, komisija šiuo metu negali išduoti leidimų ir licencijų.
Televizoriaus žiūrėjimas taip pat gali būti streso priežastis
Televizoriaus žiūrėjimas / Flash pro, Flickr.com

Prievolė tikrinti, ar transliuotojų valdymo organai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, atsirado spalio 1-ąją įsigaliojus Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms.

„Įstatyme parašyta, kad komisija privalo neišduoti leidimų, jei yra įvairios išvardytos sąlygos. Papildoma sąlyga – turi būti patikrinti savininkai ar akcininkai, turi būti gauta išvada, ar jie nėra nusikalstamose struktūrose. Bet įstatyme įrašyta, kad išvadą turime gauti pagal nustatytą tvarką, o tos tvarkos nėra“, – BNS patvirtino LRTK komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Būtent dėl šios priežasties šią savaitę komisija negalėjo išduoti leidimo LRT radijo programų „Opus“ ir „Klasika“ plėtrai – sprendimas atidėtas iki kito posėdžio.

Kaip sakė LRTK atstovai, prievolė tikrinti, ar transliuotojas nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, galioja visiems, net ir iš šalies biudžeto išlaikomam nacionaliniam transliuotojui.

Būtent dėl šios priežasties šią savaitę komisija negalėjo išduoti leidimo LRT radijo programų „Opus“ ir „Klasika“ plėtrai – sprendimas atidėtas iki kito posėdžio. Tačiau problema ateityje esą neleis nagrinėti ir kitų transliuotojų prašymų.

„Įstatymas nenumato jokių išimčių, ar tai veikiantis transliuotojas, ar nacionalinis transliuotojas, neatsižvelgta ir į tai, kad tai ne nauja programa“, – BNS sakė LRTK administracijos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Iešmantaitė.

Tvarkoje, be kita ko, taip pat turėtų būti nustatyta, kurios specialiosios tarnybos teiktų išvadas dėl transliuotojų atitikimo nacionaliniam saugumui.

Anot LRTK vadovo, komisija liepos mėnesį kreipėsi į Vyriausybės kanclerį, pakartotinai į Vyriausybę bei į Seimo vadovybę kreiptasi prieš dvi savaites, tačiau kol kas atsakymo, kada išvados gali būti patvirtintos, LRTK nesulaukė.

E.Vaitekūno žiniomis, Vyriausybė buvo įpareigojusi tvarką parengti Kultūros ir Ūkio ministerijas, tačiau taip pat negavo atsakymo.

„Tada Vyriausybės teisės departamente buvo sušauktas pasitarimas, bandėme spręsti, buvo prieita išvados, kad reikia nedelsiant, per kelias dienas priimti tvarką. Bet štai, jau praėjo mėnuo“, – stebėjosi jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?