Pokalbyje ministras V.Liaško pristatė planuojamą reabilitacijos paslaugas teikiančių centrų tinklą bei galimybes Lietuvai prisidėti prie reabilitacijos paslaugų ir infrastruktūros vystymo Ukrainoje kartu su kitais tarptautiniais partneriais.
„Gerai suprantame Ukrainos laisvę ginančių vyrų ir moterų kovos svarbą visam laisvajam pasauliui, o kartu ir kasdienes netektis ir žalą, patiriamą fronte. Esame pasirengę prisidėti, kad turint tinkamą infrastruktūrą ir paslaugų kokybę šie kariai gautų visapusišką pagalbą, apimančią gydymą, reabilitaciją ir reintegraciją.
Šios temos Lietuvai nėra naujos – Lietuvoje reabilitacijai priimami Ukrainos kariai, įgyvendinti keli vystomojo bendradarbiavimo projektai, tačiau sėkminga Lietuvos institucijų, tokių kaip Centrinė projektų valdymo agentūra, patirtis bendradarbiaujant su partneriais Ukrainoje ir tarptautinėmis organizacijomis rodo, kad galime jas reikšmingai plėsti“, – sakė Vyriausybės kanclerė G.Balčytytė.
Kanclerė pažymėjo, kad Lietuva šią paramos nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai sritį mato kaip vieną prioritetinių ir nori prisidėti prie tokio reabilitacijos centro, kuris galėtų tapti pažangiu pavyzdžiu, teikiančiu ne tik aukštos kokybės gydymą, bet ir plėtojančiu naujus gydymo metodus bei tyrimus, besidalinančiu žiniomis ir patirtimi.
G.Balčytytė akcentavo Lietuvos pasiruošimą prisidėti prie projekto sutelkiant mūsų šalies ir tarptautinius ekspertus po Centrinės projektų valdymo agentūros skėčiu. Sutarta tęsti dialogą su Ukrainos institucijomis dėl tolimesnių žingsnių identifikuojant konkretų reabilitacijos centrą ir pritraukiant tarptautinius partnerius.
Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios iki šiol Lietuva teikia Ukrainos karių ir pareigūnų gydymo bei reabilitacijos paslaugas Lietuvos gydymo ir reabilitacijos įstaigose.