„Rusijai tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą ir plečiant demokratijų ateičiai ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai destruktyvią įtaką, globalus ES vaidmuo, o ypač – Afrikos ir Azijos žemynuose, yra kaip niekada svarbus. ES turi veikti efektyviau ir aktyviau, siūlydama šių regionų šalims alternatyvią, demokratiniais principais grįstą ir abipusiškai naudingą partnerystę“, – sakė Vyriausybės kanclerė G.Balčytytė.
Lietuva, kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė, turi savitą istorinę patirtį ir Rusijos įtakos sklaidos būdų išmanymą, jog galėtų dekonstruoti melagingus Rusijos naratyvus, mėginamus įtvirtinti šalyse partnerėse.
Taip pat svarbu, jog ES vystomojo bendradarbiavimo politika galėtų tapti alternatyva ir aktyviam Kinijos vaidmeniui, pažymėta pokalbyje.
Susitikime aptartos Lietuvos galimybės prisidėti prie ES vystomojo bendradarbiavimo stiprinimo. Lietuva turi sėkmingą transformacinę patirtį ir gali dalintis pasiekimų patirtimi Fintech, duomenimis grįstos valdysenos ir kitose inovatyviose srityse, pažymėjo Vyriausybės kanclerė.
Susitikime EK Tarptautinių partnerysčių Generalinio direktorato vadovas L.Bagur taip pat trumpai pristatė naujas ES vystomojo bendradarbiavimo galimybes įgyvendinant „Global Gateway“ strategiją ir „Team Europe“ iniciatyvas.
Aptariant paramą Ukrainos atstatymo procesui, Vyriausybės kanclerė pabrėžė, jog ypač aktualus privataus sektoriaus dalyvavimas, tad ES lygiu reikalingos įtraukios ir įgyvendinamos sąlygos prisidėti prie rekonstrukcijos projektų.
Lietuvos Centrinė projektų valdymo agentūra bei kitos institucijos, jau įsitraukusios į atstatymą dvišaliu pagrindu, yra pasirengusios aktyviai prisidėti savo patirtimi ir gebėjimais prie daugiašalių atstatymo iniciatyvų ES lygiu, sakė G.Balčytytė.