2022 03 07

Vyriausybės keturmečio ambicijos: ar iš užsitrypčiojusių reformų neliks tik skrandelė?

Daugiau kaip metus dirbantis ministrų kabinetas kol kas ne itin toli pasistūmėjo su keliose srityse planuojamomis reformomis. O pristatyti planai susižavėjimo nekelia ne tik opozicijos atstovams, bet ir kai kuriems saviškiams valdančiojoje koalicijoje. Dėl vidinio palaikymo stygiaus jau buvo nugesintos kelios esmingos Seimą pasiekusios įstatyminės iniciatyvos. Situaciją keičia Ukrainoje vykstantis karas, kurį pradėjo Rusija. Be to, veik ant nosies rinkimai, prieš kuriuos stengiamasi vengti visuomenei nepatinkančių sprendimų. Tad ar nesivėlina Vyriausybė su pertvarkomis ir kiek pajėgi dėl jų sėkmingai judėti priekin?
Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė ir Ingrida Šimonytė
Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė ir Ingrida Šimonytė / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Kai kurie opozicijos atstovai pastebi, kad kelias reformas įgyvendinti įsipareigojusi Vyriausybė buksuoja.

Viena vertus, tai suprantama, mat nuo kadencijos pradžios ministrų kabinetui tenka dorotis su svarbiais einamaisiais iššūkiais: nuo pandemijos, nelegalios migracijos krizės iki geopolitinių grėsmių.

Šiuo metu politinė darbotvarkėje dominuoja karo Ukrainoje tema.

Kita vertus, kaip pastebima, laikas senka ir šie metai – faktiškai vieni paskutinių užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti. Mat artėja rinkimai, kurie tradiciškai slopina valdžios norą būti dar labiau nepopuliaria.

Dalis opozicijoje dirbančių politikų į miltus mala pristatomą pertvarkų turinį. Į tai pašnairuoja ir koalicijos partneriai.

Įsitrauks ir I.Šimonytė

Vyriausybė didžiausią dėmesį žada skirti penkioms reformoms, į kurių rengimą, įgyvendinimą ir komunikaciją su visuomene įsitrauks premjerė Ingrida Šimonytė.

Ministro pirmininko strateginių darbų (projektų) portfelyje yra šios reformos:

  • valstybės tarnybos pertvarka;
  • pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“;
  • EDtech skaitmeninė švietimo transformacija;
  • inovacijų ekosistemų mokslo centruose, inovacijų agentūros ir misijomis grįstų mokslo ir verslo inovacijų programų sukūrimas;
  • ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelio sukūrimas.

Į ministro pirmininko strateginių darbų (projektų) portfelį taip pat įtraukiamas XVIII Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano įsipareigojimas parengti Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“ ir dar septyni ministrų viešojo valdymo, švietimo ir strateginės infrastruktūros strateginiai darbai (projektai).

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Svarbiausios reformos buvo atidėliojamos dešimtmečius, numatomi pokyčiai prisidės prie kokybiškesnių viešųjų paslaugų suteikimo gyventojams, taupys valstybės lėšas“, – aiškino Vyriausybės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus atstovai.

Svarbiausios reformos buvo atidėliojamos dešimtmečius.

Jų teigimu, visi penki XVIII Vyriausybės reformų projektai yra pradėti įgyvendinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų