Pirmadienį teisėsauga paskelbė, kad vienu atveju kyšis V.Gapšiui duotas per bendrovę, kuri buvo įgaliota atstovauti partijos interesams transliuojant per televiziją politinę partijos reklamą, suteikus 10 000 eurų nuolaidą už dviejose šio koncerno valdomose televizijose transliuotą politinę reklamą.
Dar 15 000 eurų – per galimai apsimestinę paramos sutartį tarp vienos viešosios įstaigos ir koncerno valdomos bendrovės.
Nieko negaliu pakomentuoti, ko aš nežinau.
„Mane stebina Generalinė prokuratūra, todėl kad mes prėjusią savaitę visą prašėme, kad jie mums pateiktų daugiau informacijos, kuo esu kaltinamas ir kokia yra situacija, tačiau man su tuo susipažinti kažkodėl neleido, bet pranešimą žiniasklaidai išplatino“, – piktinosi jis.
Darbo partijos rinkimų štabo vadovas aiškino, kad tai, apie ką kalba prokurorai, jam kelia šypseną.
V.Gapšys: derėtis dėl nuolaidų – mano darbas
„Argi rinkimų štabo vadovo funkcija yra ne derėtis dėl nuolaidų žiniasklaidos kanaluose? Aš manau, kad tai yra vienas pirmųjų darbų, kurį daro bet kuris rinkimų štabo vadovas, – net kelis kartus pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje pakartojo V.Gapšys. – Esu derėjęsis su visais kanalais. Kanalų vadovai visi žino, kad esu pakankamai aštrus derybininkas, kiekvieną kartą reikalaujantis geriausių sąlygų.“
Lygiai taip pat įtarimus, kad V.Gapšys kyšį galėjo gauti kaip nuolaidą partijai transliuojant jos reklamą, 15min pirmadienį komentavo Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.
V.Gapšys pabrėžė, kad nuolaidas partija gavo teisėtai – taip, kaip tai apibrėžia įstatymai, jos yra deklaruotos, tačiau paklaustas apie įtarimus, jog jis galėjo stengtis dėl koncernui palankių sprendimų priėmimo, apie tai leistis į kalbas nenorėjo.
Pradžioje jis apsimetė, kad nesuprato klausimo: „Na, kokie kanalai mums gali kokių sprendimų duoti? Dažniau nebent pasišypsoti per žinias, kai kalba apie mus turbūt. Daugiau jokių ten negalėtų būti.“
Patikslinus, kad prokurorai kalba apie „MG Baltic“ įmonėms naudingus sprendimus, V.Gapšys aiškino, kad jam nėra žinomas joks sprendimas, kuris galėtų būti naudingas išskirtinai, jo žodžiais, R.Kurlianskio įmonei.
„Nieko negaliu pakomentuoti, ko aš nežinau“, – aiškino jis.
„Verslo atstovai tikrai, būna, kad susitinka su frakcija ir tikrai kalba apie įvairiausius sąlygų gerinimus – dabar verslo konfederacijos beveik neišeina iš Seimo“, – aiškino jis ir iškart pabrėžė, kad tai neprasilenkia su įstatymais.
„Aš nematau jokio sprendimo, kuris galėtų būti prasižengiantis su įstatymais ir kuris galėtų kelti kokią nors atsakomybę“, – dėstė V.Gapšys.
Vienas Darbo partijos lyderių tikino, kad dabar iš prokurorų lauks platesnių paaiškinimų.
Įstaigos, kuriai skirta parama, neįvardijo
Kalbėdamas apie įtarimus, kad jam kyšis galėjo būti duotas ir per apsimestinę koncerno bendrovės paramą vienai viešajai įstaigai, V.Gapšys nuolat kartojo, kad su „ta“ įstaiga neturi nieko bendro.
„Minėta įstaiga niekaip nėra susijusi su manimi, aš su ja kažkokių ryšių neturiu“, – sakė jis.
Tačiau paprašytas patikslinti, kokią viešąją įstaigą turi galvoje, iškart ėmė aiškinti, kad apie visas.
Vėliau V.Gapšys tvirtino, kad nei jo žmona, nei bet kuris giminaitis jokios viešosios įstaigos ar fondo neturi ir jų veikloje nedalyvauja. O „tos“ viešosios įstaigos jis nėra dalininkas, nei steigėjas.
Fondas priima labai mažas aukas
„Yra pasiekę gandai, kad yra kažkoks mano fondas. Tai galiu pasakyti, kad nesu susijęs, nesu nei dalininkas, nei iš to fondo gavęs kažkokios naudos. Vienintelis fondas, kurį esi registravęs – turime nedidelį įkūrę, jis užsiima labdaringa veikla, bet į jį paramos gauti sunku, nes yra nustatyta, kad juridinis ar fizinis asmuo gali per metus paaukoti ne daugiau kaip 30 eurų“, – tvirtino jis ir pabrėžė, kad kalbėti apie tūkstantines sumas šiam fondui negalima.
Pasitraukti iš Seimo V.Gapšys priežasčių teigė nematantis.