Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 01 25

V.Landsbergis atsiprašė dėl savo žodžių, kuriuos ištarė vertindamas Sausio 13-ąją protestavusią minią

Pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis antradienį savo paskyroje „Facebook“ paskelbė tekstą, kuriuo atsiprašė kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas jo žodžių.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Skelbiame visą V.Landsbergio tekstą:

NEMANAU ir ATSIPRAŠAU

Nemanau, kad laisvė platinti kovydo-19 ar kokio maro užkratą yra šventoji žmogaus laisvė; tačiau kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas, atsiprašau.

Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą. Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi.

Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius.

Turime suprasti, kad kiekvienoj klasėj yra berniokų, kuriems malonu kelti triukšmą erzinant klasės auklėtoją (čia aš ne apie save, nors daugelį metų buvau muzikos mokytojas). Tačiau galų gale esame vienoje mokykloje, kurią turime užbaigti neišmesti į gatvę Europos patvory.

Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti -- atleiskite.

Supraskite, kad ir man skaudu ir šią akimirką skauda, kad ten prie Katedros neradau tinkamų žodžių ar nepatylėjau, nenuėjau neatsiliepęs.

Susitikim nuoširdžiai pasikalbėti, kaip kadaise. Kartu juk ir dainuodavom.

Ar jūs dainuojat?

V.Landsbergis po Sausio 13-osios minėjimo Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje, kai susirinkę keli šimtai protestuotojų nušvilpė kalbas sakiusias Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, premjerę Ingridą Šimonytę ir net Laisvės premijos laureatę vienuolę Bernadetą Mališkaitę, neslėpė nusivylimo protestuotojų veiksmais.

Tai kokie čia žmonės? Čia gi „Jedinstvo“ (organizacija, kuri priešinosi Lietuvos nepriklausomybei per Sausio įvykius, – red. past.). Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis. Fašistai, jedinstvo. Problema, žinoma. Pamišėlių pakankamai daug. Mūsų anais laikais „Jedinstvo“ mitingai būdavo atskirai. Ir kai vieną kartą čia buvo, prie Seimo, buvo du mitingai, aš išėjau ir prašiau žmonių, kad tik nesiartintų prie jų. Tegu jie rėkia ką nori, o mūsų gyvenimas eina savo keliu. Dabar buvo leista per daug arti. Ir trukdyti galų gale. Jie atėmė laisvę klausytis, kas kalbama minėjime. Taigi atėmė laisvę. Visi per radiją ir televiziją girdėjo, ką kalba kalbėtojai, bet, pavyzdžiui, mano laisvę atėmė. Aš negalėjau girdėti, ką kalba kalbėtojai, nors ir tarp jų sėdėjau. Tai kas nors apie tai turėtų galvoti“, – sakė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

Dėl šių žodžių V.Landsbergis sulaukė kai kurių politikos apžvalgininkų bei opozicijos politikų kritikos.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius tuomet teigė, kad žmonės į Nepriklausomybės aikštę sausio 13-ąją atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, reikalavo atstatydinti Vyriausybę.

Po kelių dienų Lietuvos šeimų sąjūdis pareiškė apgailestaujantis dėl „pavienių nepagarbių išsišokimų“ per Laisvės gynėjų dienos minėjimą prie Seimo kalbant Laisvės premijos laureatei Bernadetai Mališkaitei. Anot Lietuvos šeimų sąjūdžio, „neigiama reakcija buvo skirta ne Laisvės gynėjams ar sausio 13-sios įvykiams, o politikams“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos