„O čia yra didelis privalumas, kad ne vadovėlį skaitai, kur kokie nors istorikai parašė puslapį apie Žalgirio mūšį, bet aplink tave vaikšto daugybė istorikų, kurie gali papasakoti, kaip tai buvo. Kiekvienoje šeimoje tėvai ar seneliai galėjo papasakoti ir apie pasipriešinimą, ir apie buvimą Sibiro tremtyje, grįžimą iš ten. Tai yra vaikštantys istorijos vadovėliai“, – teigia V.Landsbergis.
Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.
Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.
Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.
Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.