Apie savo apsisprendimą VRK V.P.Andriukaitis paskelbė vieną iš paskutinių dienų, kada tai galėjo padaryti. Paskutinė diena bus pirmadienis.
Vienas sunkiausių apsisprendimų
Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje surengtoje spaudos konferencijoje V.P.Andriukaitis kalbėjo, kad tai buvo vienas sunkiausių apsisprendimų jo dabartiniame gyvenime. „Daugybę dienų ir naktų svėriau visus už ir prieš. Suvokiu didelę šio žingsnio atsakomybę ir svarbą. Kaip ES eurokomisaras dažnai lankiausi Lietuvoje, neslėpsiu, nuolat girdėjau klausimą, ar eisiu į rinkimus. Didelis žmonių entuziazmas ir palaikymas skatino susimąstyti, ką aš galiu duoti savo tėvynei, jos žmonėms“, – kalbėjo V.P.Andriukaitis.
V.P.Andriukaitis netrukus lankysis 15min studijoje, žiūrėkite tiesioginę transliaciją čia: Penktadienį 15min studijoje – prezidento posto sieksiantis V.P.Andriukaitis
Jis teigė norįs, kad Lietuvos vardas būtų siejamas su šalimi, kuriame nebūtų toleruojama nelygybė, neteisybė, gerbiamas kiekvienas žmogus ir jo pažiūros, o pats Lietuvos vardas būtų tariamas su pasididžiavimu. V.P.Andriukaitis tikino žinąs, kad atsiras skeptikų, kurie manys, jog nieko pakeisti negalima, bet jis su tuo nesutinka.
„Mano rinkiminė kampanija bus labai trumpa, vos pusantro mėnesio, nes vis dar esu saistomas savo pareigų, turiu pabaigti svarbius darbus Europos Komisijoje, nes esu atsakingas už labai sudėtingas ir rimtas sritis – sveikatą ir maisto saugą. Bet esu pasiruošęs pasimatyti, susitikti, diskutuoti su kiekvienu iš jūsų, pasiryžęs detaliai nupasakoti, kaip toliau statyti Lietuvą savo namuose, Europoje ir pasaulyje. Nesu politikos naujokas, daugelis mane pažįsta, turi nuomonę apie mane. Kai kurie išankstinę, kai kurie žiniasklaidos suformuotą, kai kurie atsiradusią po bendrų susitikimų, diskusijų“, – kalbėjo V.P.Andriukaitis, pristatydamas savo biografiją, pradėdamas nuo gimimo 1951 m. Šiaurės Sibire, tremtinių šeimoje.
Priminė V.P.Andriukaitis ir tai, kad buvo ne kartą suimtas sovietmečiu, šešis kartus rinktas į Lietuvos Seimą, parašęs kelias dešimtis kreipimųsi į Konstitucinį teismą.
Kaip vieną pagrindinių dalykų savo veikloje jis įvardijo sveikatos apsaugą – nuo vaikystės svajojęs būti gydytoju, tam ir visą savo gyvenimo nuolat skiria pagrindinį dėmesį.
V.P.Andriukaitis pabrėžė, kad kairiosios pažiūros jam padėjo suprasti iš savo darbo gyvenančių žmonių rūpesčius: „Kaip kairiųjų pažiūrų kandidatas apsisprendžiau pasakyti taip, padaviau dokumentus, ryžtuosi eiti ir kreiptis į Lietuvos žmones padėti parašus, kreiptis į Lietuvos žmones, kad kuo daugiau susiburtų žmonių, kurie kartu su manimi norėtų socialiai teisingesnės, pažangesnės Lietuvos.“
LSDP iškėlė lapkritį
V.P.Andriukaitį kandidatu prezidento rinkimuose Lietuvos socialdemokratų partija iškėlė dar lapkritį.
„Vytenis yra apie socialdemokratiją, apie vertybes. Ir tai ne kartą yra įrodęs. Absoliuti dauguma mūsų partijos skyrių palaiko V.Andriukaitį. Aš esu įsitikinęs, kad Vytenis atlieps didžiosios mūsų visuomenės dalies, trokštančios kairiosios politikos, poreikį“, – tuomet tikino partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.
Pats V.P.Andriukaitis partijos renginyje, kuriame buvo iškeltas kandidatu, net nedalyvavo. Jis sakė dar nežinąs, kaip nuspręs, ir neslėpė, kad rinkiminės kampanijos nelabai pageidauja jo žmona.
Jis lapkritį sakė ir tai, kad pagal griežtai nustatytą teisinį reglamentą tie Europos Komisijos nariai, kurie apsisprendžia dalyvauti nacionaliniuose, savivaldos, parlamento ar prezidento rinkimuose, ne europiniuose, privalo pasišalinti iš komisijos darbo, imti nemokamas atostogas rinkiminei kampanijai.
Prezidento rinkimai V.P.Andriukaičiui ne naujiena, jis kandidatuoti ketina jau trečią kartą, dalyvavęs prezidento rinkimuose 1997 ir 2002 metais, tačiau nė karto nepateko į antrąjį turą. 1997-aisiais rinkimus laimėjo Valdas Adamkus, o 2002-aisias – Rolandas Paksas.
V.P.Andriukaitis yra Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras, yra dirbęs Seimo nariu, sveikatos apsaugos ministru. Nuo 2014 m. lapkričio 1 dienos jis yra eurokomisaras, atsakingas už sveikatą bei maisto saugą.