Vykdamas iš Pekino, kelioms žiniasklaidos priemonėms duotame interviu E.Macronas pareiškė, jog Europa turėtų vengti būti „įvelta į konfliktus, kurie nėra mūsų“.
Tarpparlamentinis Aljansas dėl Kinijos bendrame pareiškime, kurį pasirašė ir Ž.Pavilionis, nurodė, kad pasisakymą laiko aiškia nuoroda į Taivaną.
„Kinijai rengiant karines pratybas Pietų Kinijos jūroje ir nuosekliai remiant Rusijos agresiją Ukrainoje, siųsti abejingumo signalą dėl Taivano dabar yra pats blogiausias įmanomas metas“, – teigiama pareškime.
„Prezidento Macrono neapgalvoti komentarai ne tik nepaiso gyvybiškai svarbaus Taivano vaidmens globalioje ekonomikoje, bet ir kenkia dešimtmečių senumo tarptautinės bendrumenės įsipareigojimams saugoti taiką Taivano sąsiauryje“, – rašoma jame.
„Mesjė prezidente, nekalbėkite Europos vardu“, – nurodė parlamentarai.
Ž.Pavilionis feisbuke nurodė, kad pareiškimą pasirašė kartu su parlamentare socialdemokrate Dovile Šakaliene.
Pekinas savarankišką ir demokratinį Taivaną laiko savo teritorija ir žada kada nors ją susigrąžinti, jei prireiks – jėga.
Pastaruoju metu aplink salą vėl kilo įtampa.
Pekinas, supykęs dėl praėjusią savaitę įvykusio Taivano prezidentės Tsai Ing-wen susitikimo su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy, iškart po E. Macrono išvykimo į Prancūziją įvykdė masines karines pratybas aplink salą, imitavo Taivano blokadą, smūgius jo teritorijoje.