„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 07 14

Žagarės festivalis – šventės tikrumas slepiasi toli nuo scenos ir prekybininkų

Galima sakyti, kad šiemet Žagarėje vyšnių festivalis savotiškai atgimė. Iš pažiūros lyg ir niekas nepasikeitė – vėl ta pati muzika kaip ir Naisiuose, tik su alkoholiu. Žagarės bendruomenė nusprendė vėl švęsti savaip, kad ir kas ten lipa ant scenos, kad ir kokie ponai nuo jos šaukia. Trumpai apie dalykus, kurių dauguma Žagarės vyšnių festivalio lankytojų nematė ir nematys.
Žagarės vyšnių festivalis 2018
Žagarės vyšnių festivalis 2018 / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Žagarėje tradicinis vyšnių festivalis kaip visada sukvietė tūkstančius. Tie tūkstančiai nuėjo prie scenos, kur buvo ką valgyti, gerti ir paklausyti. Nuo scenos organizatoriai policijos ir organizatorių vardu prašė nepadauginti alkoholio, nes kai kur šeštadienio vakarą situacija darėsi nevaldoma.

Mugė ir koncertai visada sutraukia savo pasekėjus, tačiau vyšnių festivalis nėra vien tai. O gal greičiau – tai yra visai kitas festivalis, kuris dažniausiai vyksta pačioje Žagarėje.

Dalis tos tikrosios šventės ir tikrojo festivalio šeštadienio popietę atgužėjo ir prie scenos. Čia buvo užfiksuotas Guinnesso rekordas – daugiausiai žmonių, apsirengusių kaliausėmis.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018

Oficialiai užfiksuotos 385 kaliausės, nors suskaičiuotos 406. Dar nemažai kaliausių nebuvo įleistos į rekordo fiksavimą, nes jos neatitiko normatyvų. Dalis tiesiog nepateko, nes nespėjo. Yra žinoma, kad Jungtinėje karalystėje prieš porą mėnesių buvo susirinkusios 293 kaliausės.

Tam, kad patektum į kaliausių rekordą, reikėjo atitikti kai kuriuos kriterijus. Dėvėti šiaudinę skrybėlę, būti pasikaišius šiaudais ir būtinai turėti lopą ant savo skarmalų. Visi dalyviai gavo sertifikatus – gali pasigirti artimiesiems, kad jie oficialiai yra kaliausės.

Prie Švėtės upės, netoli vadinamojo „bliūdo“, menininkės Aušros Petrauskienės namuose, veikė „Zaptės restoranas“. Ten ir gyvena kaliausiška Žagarės dvasia. Čia buvo galima paragauti arbatos ir „zaptės“. Vietinių kalba tai reiškia uogienę. Tuo pačiu žodžiu naudojasi ir latviai.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018

Dar vienas smagus užsiėmimas – vaikščioti Žagarės gatvelėmis, kur gali pamatyti daugybę kaliausių. Kai kurios sėdi, kitos kabo. Taip pat gali rasti ir Barborai Umiastauskaitei skirtų atminimo atributų – nuo pagoniškos saulutės iki stiklinio karsto.

Prie garsiojo puodų namo Žagarės keistuolis ir menininkas Edmundas Vaičiulis, pravardžiuojamas Muse, tiesiai ant šaligatvio susikūrė sau vandens pramogą – pasistatė metalinį kubilą, kurį iš apačios kaitino malkų pakura, o per kaminą ėjo dūmai.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Žagarės vyšnių festivalis 2018

Visi praeiviai už vieno euro auką galėjo pažiūrėti į Musės gyvenimą iš arčiau – užeiti į jo keistenybių pilną kiemą, kuriame kaliausė turėjo Rusijos prezidento veidą. Kieme tai pat stovi senas vandens malūnas, o upelyje prišvartuotas laivas, pagamintas iš paprasčiausios skardinės vonios – bet su Lietuvos vėliavomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“