„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 07 20

Žagarės vyšnių festivalyje kaliauses vežė traktoriais ir plukdė vandeniu

Žagarės vyšnių festivalis įsisiūbavo. Nuo pat šeštadienio ryto prie didžiosios scenos, šalia mugės, buvo įkurtas ir kaliausių fabrikas. O taip pat ir kaliausių paštas, grožio salonas, psichologo kabinetas bei fotoateljė. Vargu ar koks varnėnas šiomis dienomis užsuko į žagariečių sodus. Žagarė – tikra Lietuvos kaliausių sostinė, kurioje žmonės moka linksmintis iš širdies.
„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.)
„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.) / Alvydo Januševičiaus nuotr.
Temos: 1 Kaliausė

Vyšnių festivalyje šviežių uogų buvo nedaug. Matyt jau dauguma rūšių vyšnių jau nuraškytos. Tiesa, norintys galėjo paragauti vyšnių likerio, trauktinės ar vyno.

Vyšnios – tai tik uogelės, o štai kaliausės šią festivalio dieną tiesiog atgyja. Kiekvienas gali tapti kaliause. Tereikia nueiti į grožio atelje ir šiek tiek pasigražinti veidą. Jei nėra šventinės nuotaikos, pas psichologą gausi piliulę – džiovintą vyšnią ar kelis lašus vyšnių sulčių. Paskutinis etapas – kaliausių mados namai. Čia apsirengi kuo mažiau derančiais drabužiais, užsimaukšlini krepšį ant galvos ir... tu jau kaliausė.

Taip pat veikė ir kaliausių fabrikas. Kiekvienas norintis galėjo sau susikonstruoti tokią mažą žvirblių ir „špokų“ baidyklę ir poros sukryžiuotų pagaliukų, skudurėlio ir šiaudų kuokšto.

Per pietus visos gyvos ir negyvos kaliausės rinkosi prie scenos. Čia jos atliko „flashmob“ akciją – pašoko nesudėtingą ritminį šokį ir pabandė sumušti kaliausių rekordą. Buvo registruojamos gyvos ir dirbtinės kaliausės. Suskaičiuota, jog per šeštadienio pusdienį buvo pagamintos 278 kaliausės, o į šventę atvyko kaliausėmis persirengė 333 žmonės.

Taip pat buvo apdovanoti šiurpiausiai išradingiausia, gražiausia kaliausės. „Mis Žagarės kaliause“ tapo šešiametė Urtė Kinderytė.

Lietus nuotaikos nesugadino

Per šį šokį visas kaliauses gerokai išmaudė smarkus lietus, tačiau jis nesugadino nuotaikos. Netrukus prie scenos atriedėjo keletas naujutėlių traktorių. Į priekabas sušoko visos kaliausės. Jas traktoriai nugabeno už miestelio, į jauną vyšnių sodą. Jame davė paragauti šviežios uogienės su pienu.

Tuo pačiu metu miestelyje prie užtvankos buvo statomos laikinos pirtys ir joms kaitinami akmenys. Visai šalia vyrai gamino medines skulptūras. Kitoje užtvankos pusėje dar vis veikė kaliausių fabrikas, kuriame buvo pagaminta šimtai Žagarės vyšnių simboliu tapusių kaliausių. Jos papuošė kone visus miestelio stulpus ir medžius. Viena kaliausė įsitaisė valtyje ir ramiai sau plūduriavo užtvankoje.

Vietiniai gyventojai taip pasipuošė savo namus ir kiemus originaliomis baidyklėmis. Vienos jų sėdi kieme ant suoliuko. Kitos – sukritusios patvory lyg benamiai.

Tūkstančiai žmonių suvažiuoja į Žagarės vyšnių festivalį ir dėl kokybiškos muzikos. Jau vyko koncertai klasikinės muzikos ir dainuojamosios poezijos mėgėjams. Šeštadienis – universali diena – Donatas Montvydas, „The Stanleys“ iš Australijos, SEL. Naktį dar galima spėti atvykti į Alinos Orlovos koncertą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“