„Norėto rezultato nepasiekėme, – po suvažiavimo teigė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis. – Kalbos buvo daugiau rinkiminės, nes buvo daug kandidatų į Europos Parlamentą. Konkretumo trūko“. Pasak jo, žemdirbiams svarbiausi trys dalykai: kainos, mokesčiai ir išmokos.
Jei perdirbėjai nepasiūlys mums tinkamos kainos, pieną, kurį atšaldytą galima išlaikyti iki trijų parų, išgabensime į kitas valstybes.
Jo nuomone, sureguliavus kainas gerai gyventų ir ūkininkai, ir valstybė. „Už pieną sumokama tiek, kiek norima. Supirkėjai ūkininkus spaudžia į kampą grasindami, kad nesupirks jų produkcijos“, – sakė J.Vilionis ir pridūrė, kad „jei perdirbėjai nepasiūlys mums tinkamos kainos, pieną, kurį atšaldytą galima išlaikyti iki trijų parų, išgabensime į kitas valstybes“.
Suvažiavime dalyvavęs premjeras Andrius Kubilius kalbėjo apie žemdirbiams aktualias išmokas, žadėdamas, kad 106 mln. litų tiesioginės išmokos jiems bus išmokėtos iki liepos pabaigos.
Žemdirbiai suvažiavime priėmė rezoliuciją, tačiau, anot J.Vilionio, paprastai į tokias rezoliucijas valdžios institucijos atsako tuo, kad vieno ar kito pakeitimo padaryti neleidžia reglamentai arba nėra finansinių išteklių. Suvažiavimo rezoliucijoje reikalaujama panaikinti naujus mokesčius, reguliuoti prekybininkų ir perdirbėjų veiklą bei kitaip gelbėti sunkioje padėtyje aos, grūdų auginimo brangimo, mažėjančio gyvulių ir paukščių skaičiaus, mėsos, paukštienos, daržovių, vaisių bei uogų sektorių problemos – dėl didesnio nei šalyse kaimynėse pridėtinės vertės mokesčio tarifo jie nepajėgia konkuruoti su pigesne įvežtine produkcija.