Ministras V.Jukna savo patarėją D.Kondrotą sausį atleido ne dėl prasto darbo, o dėl to, kad gavo pranešimą apie galimus jo nusižengimus.
„Buvo pranešti faktai tarnybiniame pranešime, kad buvo pasinaudota asmeniniais tikslais valdišku telefono aparatu, išvardinta, kad galimai naudotasi padėtimi į automobilį pilant degalus ir kompiuteris, kad buvo naudotas asmeniniais tikslais, išsineštas iš darbo“, – vardijo V.Jukna.
V.Jukna patarėją atleido, nors niekas jo padarytų pažeidimų neįrodė.
Ministras nepasakė, kas jam pranešė apie galimus patarėjo nusižengimus, bet pabrėžė, kad pranešimas buvo labai nekonkretus – nepasakyta, nei kada konkrečiai, nei kiek degalų savo reikmėms sunaudojo patarėjas. Patarėjo nusižengimų nepavyko nustatyti ir ministerijoje suburtai komisijai.
Tačiau V.Jukna savo patarėjui buvo griežtas. Dar nesulaukęs komisijos tyrimo išvadų, jis D.Kondrotą atleido ir jo sugrąžinti į darbą nežada, nepaisant to, kad pripažino žmogų atleidęs remdamasis vien gandais.
„Čia yra politinio pasitikėjimo pareigos, o jose gali dirbti tik nepriekaištingos reputacijos žmonės, o sustabdyti laikinai jo pareigų ėjimo nebuvo galima. Dabar grąžinti jį į pareigas jau negaliu, nes yra paskirtas kitas žmogus žuvininkystei – Vilius Martusevičius“, – aiškino ministras.
Pakeitė, bet be darbo nepaliko
Neseniai V.Jukna pakeitė dar vieną patarėją. Viešųjų ryšių klausimais jam šiuo metu patarinėja buvusi „Pirmąjį Baltijos kanalą“ valdančio holdingo vadovė Lietuvoje Jolanta Butkevičienė. Ji šiose pareigose pakeitė ilgametę Darbo partijos narę, buvusią Seimo narę Ramunę Visockytę.
Ministras neaiškina, kodėl jam prireikė pakeisti atstovę spaudai, tačiau pabrėžia, kad R.Visockytei rado ne blogesnį darbą.
„Ji dabar Kaimo verslo centre dirba, ten mums irgi reikia sustiprinti darbą su spauda ir informavimą ūkininkų. Ji niekur neišėjo“, – tvirtino ministras.
Tuo tarpu opozicijos lyderis Andrius Kubilius sako, kad Darbo partija veikia kaip Darbo birža saviems.
Jis skaičiuoja, kad aukštose pareigose Žemės ūkio ministerijai pavaldžiose įstaigose jau buvo įdarbinti mažiausiai penki „darbiečiai“.