Taip tikimasi sudaryti galimybę per rinkimus išreikšti savo apsisprendimą tiems Lietuvos piliečiams, kurie, gyvendami kitų valstybių atokiose vietovėse, dabar ne visada gali pasinaudoti savo teise balsuoti.
Pasak jo, jeigu bus politinis pritarimas, per ateinančius Seimo rinkimus užsieniečiams jau būtų įmanoma sudaryti galimybę balsuoti internetu.
„Vienintelis variantas, kurį mes matome, – kad per internetinį balsavimą užsieniečiams tą klausimą dėl jų balsavimo teisės realizavimo galėtume išspręsti“, – BNS sekmadienį sakė Z.Vaigauskas.
Kinijoje – ne pačios didžiausios problemos. O štai Rusijoje... Laiškai labai ilgai eina, nenueina, pasimeta
Tačiau jis pripažino, kad ir šis būdas ne visiškai garantuoja, kad visi norintys galės išreikšti savo poziciją.
„Jeigu internetinis ryšys neveikia, neleidžia naudoti kai kurių puslapių arba blokuojamas kai kurios informacijos siuntimas kai kuriuose valstybėse už jos ribų arba internetinis ryšys ribojamas, tada balsavimas tampa neįmanomas“, – sakė VRK pirmininkas.
„Mes Seimui ne kartą tą problemą esame sakę ir dar kartą būtinai tą pasakysime – numatyta kad VRK po kiekvienų rinkimų Seimui paruošia informaciją – ataskaitą apie tai, kaip rinkimai yra vykę, joje ir akcentuosime užsieniečių problemas“, – teigė jis.
Anot Z.Vaigausko, su trikdžiais, neleidžiančiais per rinkimus balsuoti, susiduria tolimų kraštų gyventojai, kurie yra Lietuvos piliečiai.
„Kinijoje – ne pačios didžiausios problemos. O štai Rusijoje... Laiškai labai ilgai eina, nenueina, pasimeta“, – teigė jis.
VRK turi skundų, kad per prezidento rinkimus negalėjo balsuoti Lietuvos piliečiai gyvenantys Malaizijoje.
VRK duomenimis, per prezidento rinkimų pirmą turą į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus įsirašė 15,744 tūkst. rinkėjų, balsavo virš 13 tūkstančių.