Savanoriai gyvena lyg namie
Betzatos bendruomenės vadovas Rimantas Ramonas teigė, kad savanoriauti šioje vietoje pasiryžę jaunuoliai čia gyvena ir padeda neįgaliems žmonėms sutartą laikotarpį. Tiesa, kai kurie žmonės, turintys darbus, prie savanoriškos veiklos bendruomenėje prisideda ir rečiau.
„Yra savanorių, kurie dirba normalų darbą, ir atvažiuoja kartą per savaitę, vieną vakarą, ir padeda ruošiant valgį, tuomet dalyvauja maldoje ir išvažiuoja“, – pasakoja R.Ramonas.
Betzatos bendruomenės vadovas teigė, kad šiuo metu joje gyvena šeši žmonės su proto negalia, kuriems ir padeda savanoriai, čia gyvenantys lyg namuose.
Betzatos bendruomenės vadovas teigė, kad šiuo metu joje gyvena šeši žmonės su proto negalia, kuriems ir padeda savanoriai, čia gyvenantys lyg namuose.
„Yra trys keturi žmonės, kurie sukasi visame dienos ritme. Savanoriai žadina žmones pusę septintos ryto, su jais kartu pusryčiauja, o tada važiuoja į dienos centrus. Iki pietų vyksta namų tvarkymas“, – apie įprastinę savanorio darbo dieną bendruomenėje pasakoja R.Ramonas.
„Po pietų, nuo antros iki penktos valandos, yra laisvas laikas. O po to grįžta žmonės iš dienos centrų, savanoriai su jais būna ir jais rūpinasi. Tie savanoriai, kurie yra atsakingi už vakarienę, ją ruošia, o po jos yra vakarinė malda“, – pasakojimą apie savanorių darbo dieną tęsia Betzatos bendruomenės vadovas.
R.Ramonas labai džiaugiasi savanorių veikla ir teigia, kad jie yra neabejotinai svarbūs užtikrinant bendruomenės veiklą.
Paskatino įkurti nejautrumas žmonėms su negalia
Savanorė Rugilė Kazlauskaitė teigia, kad neatlygintina veikla Betzatos bendruomenėje susižavėjo perskaičiusi „L'Arche“ įkūrėjo J.Vanier citatą: „Juk mūsų laimė čia ir danguje nepriklauso nuo to, ką nuveikiame dėl savo pačių garbės, o nuo to, kaip mokame priimti mūsų tikrovę, mūsų trapumą, kiek suvokiame pašaukimą būti Tėvo mylimais vaikais.“