Paukščiai priprato prie „lengvos duonos“, jos tikėdavosi kasdien. Kai kas lesalą neapsisprendusiems išskristi paukščiams neša ir dabar.
Tačiau nemažai stebėtojų skambina aplinkos apsaugos pareigūnams ir tvirtina, kad gulbės yra prišalusios prie ledo, kad jas būtina kuo skubiau gelbėti. Įtikinėjimai, kad nereikia nieko daryti ir geriau leisti paukščiams patiems apsispręsti, paprastai nesulaukia pritarimo. Todėl tolesni veiksmai būna tokie: atskuba gyvosios gamtos inspektoriai ar gyvūnų globėjai, rizikuodami gyvybėmis eina ant ledo, o gulbės pakyla ir nuskrenda arba pėsčios pasitraukia kuo toliau nuo žmonių. Koks rezultatas? Jokio. Tik panaudotas transportas, užimti pareigūnai.
Todėl norime paprašyti visų, iki šiol globojusių ir maitinusių gulbes – jei jos lūkuriuoja ant ledo, neskubėkite skambinti ir skelbti apie prišalusius bejėgius paukščius. Jie tikriausiai yra sveiki. Tuo įsitikinti galite jiems nuo kranto pasiūlę batono.
Skambinti gelbėtojams ir bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešti apie gulbes reikėtų tik pastebėjus sužalotus, tikrai prie ledo prišalusius (tai įvyksta labai retai) paukščius. Taip mes tikrai padėsime sparnuočiams, o specialistus apsaugosime nuo bereikalingų laiko ir materialinių išlaidų.