„Žuvininkystės tarnybos patvirtintos struktūros keitimas nėra pagrįstas nei socialiai, nei ekonomiškai, ir tai neužtikrins efektyvios tarnybos veiklos įgyvendinant ES Bendrosios žuvininkystės politiką. Atsižvelgiant į šios Vyriausybės vykdomą regioninę politika, Žuvininkystės tarnyba jau šiai dienai yra puikus šios politikos įgyvendinimo pavyzdys – jos padaliniai yra išsidėstę visoje šalies teritorijoje, taip pat ir Klaipėdoje“,- teigia peticijos autoriai.
Žuvininkystės tarnybos darbuotojai pritaria pertvarkos poreikiui tarnyboje, tačiau pertvarka turėtų būti ekonomiškai nepagrįsta, racionali ir užtikrinti efektyvesnį tarnybos darbą. Žuvininkystės tarnybos Finansų ir Bendrųjų reikalų skyriai, turintys kvalifikuotus darbuotojus, bus perkelti į Klaipėdą, nors jie kuo puikiausiai kurį laiką dar galėtų ir toliau funkcionuoti Vilniuje, ypač, kad numatyta nuo kitų metų steigti Nacionalinį centrą, kuriam bus perduota didžioji dalis minėto skyriaus funkcijų.
Iškėlimas į Klaipėdą laukia ir Žvejybos stebėsenos bei kontrolės skyriaus. Tolimuosiuose vandenyse žvejojančius laivus Tarnybos inspektoriai kontroliuoja informacinių kontrolės sistemų pagalba ir vykdami į misijas, kurių metu vykdo fizines laivų patikras. Šie laivai į Klaipėdos uostą neužsuka, tad nėra jokios būtinybės Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyrių kelti į uostamiestį.
Be to, persikėlimas sukeltų nepatogumų darbuotojams, kurie dabar gyvena ir turi būstus Vilniuje.
Peticijoje teigiama, kad neracionaliai ir neefektyviai atrodo ir Žemės ūkio ministerijos sprendimas Žuvininkystės tarnybai Klaipėdoje išnuomoti papildomas patalpas, nors tarnyba uostamiestyje turi pakankamai patalpų.
Žuvininkų peticijos autoriai siekia atkreipti dėmesį į tai, kad prisidengus reformomis ir pertvarkomis, galimai yra siekiama politinių tikslų ar net asmeninių interesų įgyvendinimo.