Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 05 15

Žygiavimo nauda: kai pramogos ir sporto atskirti nebeįmanoma

„Žygiuoti – tai sportuoti“ – tokiu šūkiu didžiausias pėsčiųjų žygių organizatorius Baltijos šalyse „TrenkTuras“ kvietė žygeivius skirtingose Lietuvos vietose išbandyti ar jau ne pirmą kartą patirti žygiavimo džiaugsmą, rašoma „Trenkturo“ pranešime spaudai.
DSC_8384
Žygis. „TrenkTuro“ nuotr.

Jonavos, Vilniaus, Šiaulių, Tauragės ir Prienų gyventojai į kvietimą sureagavo aktyviai – daugiau nei 10 tūkstančių (po maždaug 2 tūkstančius kiekviename mieste) entuziastingai nusiteikusių žygeivių ne tik geriau pažino savo kraštą, smagiai praleido laiką su artimaisiais, bet ir atidavė duoklę fiziniam aktyvumui.

Sportiška pažintis

Nors įprastai „TrenkTuro“ komanda žygeivius kviečiasi į svečius, kitaip tariant, į populiariausias, patikrintas ar naujai atrastas masinių žygių vietas, šįkart nuspręsta atvykti pas pačius žygeivius. „Šok į Jono batus ir žygiuok pas mus“ – taip skambėjo paskutiniojo iš 5 nemokamų žygių kvietimas. Daugiau nei 2 tūkstančiai jonaviečių ir miesto svečių paskutiniąją balandžio dieną leidosi į pažintį su Jonų gimtine, grožėjosi Neries pakrante, leido laiką gryname ore ir, žinoma, rinko tūkstančius žingsnių.

O kad žygiavimo nauda būtų dar didesnė, renginio organizatoriai kvietė užsukti į Sveikatingumo zoną. Joje žygeiviams buvo atliekama kūno analizė, fizinio aktyvumo specialistai teikė konsultacijas, mokė taisyklingų tempimo, raumenų atpalaidavimo pratimų. Taip jonaviečiai ne tik pailsino po žygio pavargusias kojas, bet ir pasiruošė fiziniams iššūkiams, laukiantiems ateityje.

Tuo metu Prienų gyventojai dar gruodžio pradžioje pakviesti į organiškiausią, labiausiai įkvepiančią ir visus metus veikiančią sporto salę… miške. 5 arba 13 kilometrų „TrenkTuro“ maršrutą įveikę žygeiviai, kaip patys juokavo, „įgijo atsparumą žiemos tinginystei“. Juk kas gali būti geriau nei aktyvus laisvalaikis gražiausių Nemuno vingių apsuptyje? Tam antrino ir vasarį žygiavę tauragiškiai, Kovo 11-tąją žygiu minėję Šiaulių gyventojai ir pavasarėjančią sostinę balandžio pabaigoje tyrinėję vilniečiai.

"TrenkTuro" nuotr./Žygis
"TrenkTuro" nuotr./Žygis

Už žingsnius – trofėjai

O įveiktus kilometrus vainikavo ne tik džiugios emocijos ar puiki fizinė savijauta, bet ir medaliai bei diplomai. Jais apdovanoti visi iki vieno – nuo vaikų iki senelių, nepamirštant ir žygiavusių keturkojų draugų. Finišo tiesiąją kirtę Jonavos, Vilniaus, Šiaulių, Tauragės ir Prienų gyventojai bei svečiai juokavo, kad sunku rasti kitą sporto šaką, kur būtų galima taip paprastai iškovoti medalį ir pasiekti įspūdingų sveikatos rezultatų. Maža to, pasak žygeivių, šis sportas tinkamas absoliučiai kiekvienam.

"TrenkTuro" nuotr./Žygis
"TrenkTuro" nuotr./Žygis

Kad žygiavimo nauda didelė, renginių dalyviams nuolat bandė priminti ir organizatoriai. „Suvalgėte didelį burgerį su bulvytėm ir gėrimu? Visa tai sudeginti jums prireiks 7 valandų ėjimo“, „Geros kokybės žygio batai jums tarnaus nuo 805 iki 1610 km, vėliau avalynę reikia keisti dėl traumų rizikos“ – tokie ir panašūs faktai apie sveiką ėjimą ir ėjimo sveikatingumą žygeivius lydėjo trasose. O dar iki žygių įvairiais patarimais dalytasi socialiniuose tinkluose.

Projektas „Žygiuoti – tai sportuoti“, kurio vykdytojas – VšĮ „TrenkTuras“, yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?