Auglys, vadinamas limbiniu dermoidu nebuvo piktybinis. Jis ant jaunuolio akies buvo nuo gimimo. Pamažu jis augo, kol galiausiai pasiekė 5 milimetrų skersmens dydį. Iš jo prasikalė ir keli juodi plaukai, teigia tyrėjai iš Tabrizo medicinos mokslų universiteto Irane.
Limbiniai dermoidai nėra įprastas dalykas. Okulistas per savo karjerą gali susidurti su vos vienu ar dviem tokiais atvejais, teigė oftalmologas Markas Fromeris, Fromerio akių centro Niujorke vadovas, iraniečio gydyme nedalyvavęs.
Šiuose augliuose yra audinių, paprastai aptinkamų kitose kūno vietose. Dažniausiai limbiniuose dermoiduose yra plaukų folikulų, tačiau juose gali būti ir kitų audinių – kremzlių ar prakaito liaukų, aiškino M. Fromeris.
Tokie augliai gali sukelti astigmatizmą, tačiau dažniausiai didesnių regėjimo problemų nekyla, tvirtino gydytojas. Taip yra todėl, kad jie dažniausiai nepadengia ragenos, regėjimui svarbiausios akies dalies, centro, sakė jis.
Limbiniai dermoidai gali būti pašalinti dėl kosmetinių priežasčių, tačiau dėl to pacientų regėjimas dažniausiai nepakinta.
M. Fromeris teigia dabar turintis pacientę, turinčią plaukuotą auglį, tačiau ji jo šalinti nenori. „Jis neauga ir nekinta, o fiziškai jai netrukdo“, – pasakojo oftalmologas.
Iranietis jautė nepatogumą ir prasčiau matė, tad jo auglys buvo pašalintas.