Neformalaus ugdymo organizacija „Sėkmės mokykla“ tęsia šių metų pavasarį pradėtą unikalų moksleivių praktikos projektą. Šį kartą iš 115 moksleivių buvo atrinkta 40, kurie lapkričio 5-9 d. semiasi patirties įvairaus profilio sėkmingiausiose Lietuvos įmonėse bei organizacijose.
„Moksleivių praktika kai kuriose Europos šalyse yra įprasta viduriniojo lavinimo programos dalis. Mus įkvėpė Didžiosios Britanijos pavyzdys, kur vieną savaitę per metus vyresniųjų klasių moksleiviai išmėgina savo jėgas juos dominančių sričių organizacijose.
Pirmasis projektas rodo, kad moksleiviams tai iš tikrųjų suteikia neįkainojamos patirties, tad mes irgi sieksime, kad Lietuvoje moksleivių praktika ilgainiui taptų privaloma vidurinio lavinimo programos dalis“, – teigia projekto koordinatorė Simona Laiconaitė.
Šį rudenį projekto dalyvėmis buvo pasirinktos 9 sostinės mokyklos, iš kurių vidutiniškai buvo atrinkta po 10 moksleivių.
Pirminėje atrankoje dalyvavę 115 dešimtokų, norėdami dalyvauti tolimesniame etape, turėjo siųsti specialius motyvacinius laiškus ir įtikinti, kad būtent jie yra labiausiai verti dalyvauti praktikos savaitėje.
Moksleiviai, lankantys „Sėkmės mokyklos“ organizuojamus šeštadieninius užsiėmimus – „Sėkmės klubą“, galėjo iš karto dalyvauti antrame praktikos atrankos etape. Iš visų dalyvauti panorusių dešimtokų buvo atrinkta 60, su kuriais įgyvendinti individualūs interviu ir tokiu būdu sudarytas 40 dalyvių sąrašas.
„Moksleiviai jau dešimtoje klasėje turi pasirinkti savo tolimesnį profilį, kuris lemia ir aukštojo mokslo pasirinkimo galimybes. Tačiau retas moksleivis įsivaizduoja, kaip iš tikrųjų atrodo įprasta diena darbe, kokių žinių ir įgūdžių jiems ten gali prireikti. Taigi ši praktika suteikia unikalią galimybę pamatyti viską pačiam iš vidaus“, – pasakoja S. Laiconaitė.
Vienos savaitės praktiką dešimtokai atliks 27 įmonėse ir organizacijose: „SEB banke“, „Deloitte“, Transparency International Lietuvos skyriuje, naujienų portale „DELFI“, Vilniaus miesto savivaldybėje, VU Lazerinių tyrimų centre, VU Taikomųjų mokslų institute, viešbutyje „Novotel“, „RIMI Lietuuva“, „BITĖ Lietuva“, „Barclays“, Nacionalinėje dailės galerijoje, Baltijos Amerikos klinikoje, „Verslioje Lietuvoje“, „Lietuvos radijuje ir televizijoje“, verslo konsultantų įmonėje „Civitta“, „Gaminu“, Jakovo veterinarijos centre, Oskaro Koršunovo teatre, reklamos agentūroje „MILK“, skaitmeninės rinkodaros agentūroje „Soundest“, personalo atrankos įmonėje „Bright Purple“, LNK televizijos žinių tarnyboje, IT įmonėje „Metasite“, gerumo tinkle Pagalbadaiktais.lt, projekte Made in Vilnius. Mokiniai buvo atrinkti iš šių Vilniaus mokyklų: Vilniaus Šv. Kristoforo, Simono Daukanto, Vytauto Didžiojo, Gabijos, Užupio, Salomėjos Nėries, Jėzuitų ir Mykolo Biržiškos gimnazijų bei Vilniaus Licėjus.