Studentus ruoš pagal verslininkų užsakymą
Tai, kad britų užmojai rimti, liudija rugsėjo pradžioje Jungtinės Karalystės Parlamento bendruomenių rūmuose pasirašytas ketinimų protokolas. Padėti parašo ant dokumento uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas į Jungtinę Karalystę vyko lydimas savivaldybės atstovų ir verslininkų delegacijos.
Kaip tik pastarųjų iniciatyvos, planuojant naujų specialistų rengimą, Klaipėdoje tikimasi labiausiai. Britai būsimus profesionalus ketina rengti tik gavę verslo atstovų pageidavimus – kiek ir kokių specialistų konkrečiai verslovei reikia.
„Bus teikiamos pirmiausia tos programos, kurios yra perspektyvios ir paklausios. Ne tos, kurios suteikia diplomą ir minimalias įsidarbinimo galimybes. Pirmiausia bandoma bus patenkinti Klaipėdos regione veikiančių įmonių poreikius. Tai yra ir inžineriniai dalykai, ir uosto veikla, ir laivų statyba.
Visuose pusantrų metų trukusiuose derybiniuose susitikimuose su užsienio akademine bendruomene dalyvaudavo ir pajūrio verslo atstovai. Nuo jų poreikių ir priklausys, kokios konkrečiai studijų programos bus įgyvendinamos. Ir tikrai nebus dubliuojamos tos studijų programos, kurios dėstomos Klaipėdos universitete ar kitose uostamiesčio aukštosiose mokyklose“, – naujos švietimo įstaigos viziją piešė V.Grubliauskas.
Planuojama pirma privati profesinė mokykla Lietuvoje
Uostamiesčio vadovai tikisi, kad jau po poros metų britai Klaipėdoje savo filialą bus įkūręi. O planas 2020 metams – 8000 studentų. Daugelis jų, manoma, pradžioje bus lietuviai. Tačiau ilgainiui nauja švietimo įstaiga turėtų tapti traukos objektu NVS šalių studentams.
Britų įsteigtoje švietimo įstaigoje Klaipėdoje jaunuoliai mokytis galėtų pradėti nuo 16 metų.
„Bradfordo koledžas turi tikslą Lietuvoje įsteigti pirmąją privačią profesinę mokyklą Lietuvoje. Ten jaunuoliai mokytis galėtų nuo šešiolikos metų ir kiltų iki bakalauro lygio. Po to būtų suteikiama galimybė Teesside universitete kilti iki doktorantūros ir koncentruotis ties moksliniais tyrimais.
Vargu ar tarp būsimos švietimo įstaigos ir Klaipėdoje jau veikiančių aukštųjų mokyklų galėtų kilti arši konkurencija. Šiuo metu Klaipėdos akademinei bendruomenei labai trūksta inžinerines ir informacines technologijas dėstančių specialistų. O kaip tik ties šiomis sritimis ir ketina koncentruotis britai“, – planus dėstė Klaipėdos mero patarėjas Simonas Gentvilas.
Naujos mokyklos įkurtuvės Klaipėdai žada suklestėjimą
Kur tiksliai galėtų įsikurti naujoji švietimo įstaiga, dar nežinia. Miesto vadovai vietos jai linkę dairytis netoli centro. Tai, esą, prisidėtų prie centrinės miesto dalies gaivinimo. Bruzdesys kiltų ne tik mokymosi bazėje, o ir apgyvendinimo sektoriuje. Skaičiuojama, kad jei į uostamiestį papildomai atvyktų studijuoti 8000 studentų, gyventojų skaičius Klaipėdoje šokteltų maždaug 3 procentais.
Apskaičiuota, kad įsteigus naują švietimo įstaigą, būtų sukurta bent 300 darbo vietų kvalifikuotiems specialistams.
Šiuo metu Klaipėdoje veikia 7 aukštosios mokyklos. Jose studijuoja apie 15 000 studentų.