Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kuriamas mokyklos nelankančių vaikų registras

Švietimo informacinių technologijų centras kuria mokyklos nelankančių vaikų registrą, kuris, tikimasi, leis sužinoti realią padėtį šioje srityje.
Mokykla
Mokykla / Egidijaus Jankausko/15min nuotr.
Temos: 1 Mokykla

Centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis BNS sakė, kad numatoma aiškintis, kiek mokyklinio amžiaus vaikų apskritai yra nepatekę į švietimo sistemą ir kiek mokyklose registruotų vaikų realiai pamokų nelanko.

„Tie mokiniai yra dviejų rūšių – tie, kurie yra kurios nors mokyklos sąrašuose, bet pamokų nelanko, ir tie, kurie apskritai nė vienoje Lietuvos mokykloje nėra registruoti, nors yra Gyventojų registre“, – teigė M.Masaitis.

Jis sakė, kad techniškai apskaičiuoti skirtumą tarp Gyventojų registro ir mokinių duomenų bazės nebus sudėtinga. Kiek sunkiu bus gauti informaciją iš mokyklų apie jose registruotus, bet nesilankančius vaikus.

„Šiuo metu mokykla nėra suinteresuota skelbti, kad vaikas nelanko, nes dažniausiai mokykla gauna per galvą už tai ir jai liepiama surasti tą vaiką. Registras bus veiksmingas vieninteliu atveju – jei mokykla žinos, kad paskelbus registre, jog toks vaikas nelanko, ji sulauks realios pagalbos“, – svartė vienas iš centro vadovų.

„Tuos, kurie yra Gyventojų registre, bet į Lietuvos švietimo sistemą nepateko, technologiškai gana paprastai suskaičiuojame – tiesiog sulyginame mokinių duomenų bazę su Gyventojų registru ir tas skirtumas yra vaikai, kurie nepateko į švietimo sistemą. Dažniausiai jie būna išvykę su tėvais, o tėvai deramai nedeklaravo išvykimo. Be abejo, tam tikra dalis jų – neišvykę, tarkime, asocialūs tėvai nepasirūpino jų atvesti į mokyklą“, – pasakojo M.Masaitis.

Jis taip pat pripažino, kad suregistravus mokyklos mokyklos nelankančius vaikus atsiras daugiau aiškumo, bet realiai situacijai keisti reikės daugelio institucijų darbo.

„Mes bandysime registrą technologiškai vystyti – palaikyti, organizuoti duomenų mainus, o Švietimo ir mokslo ministerija turi norą sukurti tam tikrą mechanizmą – kai mes labai tiksliai žinosime, kad toks vaikas nepateko į švietimo sistemos tinklus, tai duomenys apie tą vaiką galės ir turės patekti į galinčių veikti institucijų rankas – galbūt tai seniūnija, galbūt Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Čia reikės tarpinstitucinio sutarimo. Manau, kad ne pats registras yra esminis norint gerinti situaciją, o įvairios tarnybos“, – sakė M.Masaitis.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tikina, kad šiuo metu mokyklų nelankančių vaikų skaičius neviršija 6 tūkstančių.

„Tas skaičius yra jau dramatiškai sumažėjęs – kuomet buvo kalbama praėjusių metų spalio duomenimis apie 14 tūkst., tai šiuo metu tas skaičius yra neviršijantis 6 tūkst., o gal dar net mažesnis. Nes natūralu, kad įvedus privalomojo sveikatos draudimo mokesčius, nemaža dalis tėvų, net ir žymiai seniau išvykę į užsienį su savo vaikais, buvo paskatinti deklaruoti savo išvykimą. Taip apie 7 tūkst. vaikų atsirado“, – antradienį žurnalistams sakė ministras.

„Skaičiai, jeigu pasižiūrėtume kitų Europos šalių statistikas, tikrai neišsiskiria kažkuo. Iš nepilnai 400 tūkst. mokinių 5 ar 6 tūkst. šiuo metu traktuojami kaip nelankantys yra suvaldoma problema“, – sakė G.Steponavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos