Kaip skelbia Ukrainos Švietimo ir mokslo ministerija, ambasadorius P. Vaitiekūnas susitikime pažymėjo, kad Ukrainai susidūrus su humanitarinėmis problemomis, tarp kurių ir švietimo, Lietuva siūlo savo pagalbą.
Viena galimų pagalbos formų – bakalauro ir magistrantūros programų plėtra. Į jas būtų priimami studijuoti ukrainiečiai, visų pirma Donbaso regiono abiturientai ir studentai.
Pasak MRU rektoriaus prof. dr. A. Pumpučio, Mykolo Romerio universitetas specializuojasi socialinėse – humanitarinėse kryptyse ir turi bendrų jungtinių studijų programų su Europos valstybėmis patirtį, taip pat ekspertinius teisės aktų harmonizavimo su ES institucijomis pajėgumus.
Šiuo metu MRU studijuoja per 100 studentų iš Ukrainos.
Pokalbio metu aptartos įvairios galimos tarptautinio bendradarbiavimo formos aukštojo mokslo srityje, jungtinių, dvigubo diplomo studijų privalumai, tolesnių ryšių perspektyvos mokslo, studijų bei kultūros projektuose
Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Petras Vaitiekūnas perdavė Ukrainos švietimo ir mokslo ministru Serhijui Kvitui ir šios šalies atstovams kvietimą dalyvauti tarptautinėje konferencijoje Life Sciences Baltic, kuri 2014 m. rugsėjį vyks Vilniuje.
Serhijus Kvitas padėkojo Petrui Vaitiekūnui už pakvietimą ir patikimo Lietuvos pusę apie Ukrainos interesą toliau plėtoti partnerystės santykius švietimo srityje tarp abiejų šalių.
Šiuo metu MRU studijuoja per 100 studentų iš Ukrainos. Rektorius A. Pumputis informavo ministrą, kad Universitetas pasirengęs priimti ir daugiau Ukrainos jaunimo studijoms.