„Naujajame pažymėjime įdiegėme ir akademinių pasiekimų programą. Už gerus pažymius mokiniai gaus taškus, kuriuos galės iškeisti į telefono papildymo minutes ar jais apmokėti dalį pirkinių kainos tose vietose, kuriose veikia „MokiPay“ sistema“, – sakė „TAMO“ projekto vadovė Viktorija Burlinskaitė. „TAMO“ taip pat priklauso elektroninio dienyno sistema, kuria jau naudojasi daugiau nei trečdalis šalies mokyklų.„Todėl turime ypatingą galimybę susieti mokinio pažymėjimą su jo pažymiais dienyne ir taip prisidėti prie skatinimo gerai mokytis“, – kalbėjo projekto vadovė.
Švietimo ir mokslo ministerija leido naudoti elektroninius pažymėjimus šių metų gegužės pabaigoje pasirašytu ministro įsakymu. Kol kas yra 14 mokyklų, suskubusių užsisakyti naujuosius pažymėjimus, o aktyvaus susidomėjimo „TAMO“ tikisi jau prasidėjus mokslo metams.
„Matome, kaip sparčiai šalies mokyklose augo elektroninių dienynų naudojimas: nuo 81 mokyklos 2010-aisiais iki 432 mokyklų šiuo metu. O per kelis ateinančius metus prie sistemos turėtų prisijungti didžioji dauguma mokymo įstaigų.
Elektroninis mokinio pažymėjimas kol kas yra naujovė, manau, visuomenė dar norės pažiūrėti, kaip pirmiesiems sekasi ja naudotis, o tada masiškai prie jų pereiti“, – svarstė V. Burlinskaitė.
Elektroninis pažymėjimas, kitaip nei popierinis, apima keletą funkcijų. Jis pasitarnaus kaip mokėjimo kortelė tose vietose, kuriose veikia „MokiPay“ sistema. Numatoma, kad ji bus įdiegta visų mokyklų, perėjusių prie šio elektroninio pažymėjimo, valgyklose. Pažymėjimas bus naudojamas socialinio maitinimo apskaitai mokyklose, todėl centralizuota sistema padės skaidriau ir efektyviau naudoti tam skirtas valstybės lėšas. Ateityje šis pažymėjimas ne tik taps transporto ir bibliotekos skaitytojo bilietu, bet ir bus integruotas su mokyklų įėjimo kontrolės įranga. Tai reiškia, kad palaipsniui mokinių lankomumo apskaita pradės vykti automatiškai.
„Manau, galime tikėtis, kad per 2012-2013 mokslo metus prie elektroninių pažymėjimų pereis penktadalis Lietuvos mokyklų. Tai priklauso nuo mokyklos administracijos – ji turi sutvarkyti formalumus, kad mokykloje būtų galima naudoti šiuos pažymėjimus“, – kalbėjo „TAMO“ projekto vadovė.
Pažymėjimą turėtų įvertinti mokinių tėvai. Jei jų mokykla yra įdiegta elektroninio dienyno sistema, tėvai kompiuteryje arba per aplikaciją mobiliajame telefone dabar mato savo atžalos pažymių knygelę realiu laiku:kiekvieną naują pažymį, pagyrimą ar pastabą. Kai vaikai turės elektroninius pažymėjimus, tėvai galės internetu stebėtiir jų išlaidas bei sutaupyti laiko, kurį kasryt skiria kišenpinigiams skaičiuoti.
Elektroninis mokinio pažymėjimas kainuos 12 litų, jis skirtas vaikams nuo 1 klasės. Atnaujinti mokinio pažymėjimą reikės kas 4 metus: 5-oje ir 9-oje klasėse. Planuojama, kad pirmieji elektroniniai pažymėjimai mokyklas pasieks lapkričio mėnesį.