Mokytoja: neskaitančių nėra tiek daug, kaip visi sako

Įprasta sakyti, jog literatūros pamokose mokiniai priversti skaityti neįdomius ir sunkius kūrinius. Tačiau Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alma Šeputienė „Žinių radijuje“ kalbėjo, jog gyvenimas keičiasi, todėl turi keistis ir mokymosi programos. Vis dėl to, pasak mokytojos, jos neatitolsta nuo tų, kurios būdavo anksčiau.
Knygos
Knygos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Knygos Literatūra

„Klasikinius dalykus privalu žinoti vidurinę baigiantiems mokiniams. Pavyzdžiui, devintokai save laiko labai protingais, viską žinančiais mokiniais ir kai jie pasiskundžia, kad sunku skaityti graikų mitus arba Rolando giesmę, tai sakome, na, jūs dideli“, – „Žinių radijos laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo mokytoja A.Šeputienė. 

Teigti, jog mokiniai absoliučiai neskaito, anot mokytojos, negalima.

„Mokinius galima dalinti į dvi grupes: į tokius, kuriems ypatingai brangus kompiuteris, tiems skaitymas yra kančia, tačiau yra mokinių, kurie supranta, kad reikia mokytis, kad tai yra privalomi dalykai. Per tokį vargą jie atranda skaitymo džiaugsmą. Beje, šiemet turiu antrokų, gimnazistų, jie labai daug skaito. Aš visada juos giriu. Tiek skaitančių mokinių dar nemačiau. Taip kad sakyti, jog visi neskaito, tikrai negalima“, – teigė A.Šeputienė.  

Parengė Monika Burvytė

Laida „Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis 6.05 val. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų