Nusiskundimai, kad mokiniai ant pečių tempia per sunkius nešulius, pasitvirtino. Kas dešimtas pirmų – šeštų klasių mokinys Klaipėdoje į mokyklą kulniuoja nešinas per sunkia kuprine. Sunkiausia našta tenka antrokams.
„Pastebėjome, kad antroje klasėje gerokai padaugėja į mokyklą reikalaujamų atsinešti knygų ir ugdymo priemonių skaičius. Taip pasunkėja ir kuprinė. O antroko svoris dar nelabai skiriasi nuo pirmoko. Taip nebepavyksta išlaikyti rekomendacijos, kad kuprinė neviršytų 10 proc. vaiko svorio“, – pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistė Diana Butkienė.
Pašnekovė išdėstė ir reikalavimus pradinių klasių mokinių kuprinėms. Pirmų – ketvirtų klasių mokinių tuščios kuprinės neturėtų viršyti 700 gramų. Kiek vyresniems vaikams galima pirkti ne sunkesnę kaip kilogramo kuprinę.
Kuprines svarsčiusiems specialistams maždaug penktadalis mokinių pasiskundė, kad jų kuprinės - per sunkios.
Specialistai pastebi, kad į kuprines vaikai prisikrauna daug ugdymo procesui nereikalingų daiktų. Tačiau ir pačios mokymosi priemonės galėtų būti lengvesnės.
Kaip pavyzdys, pateikti masyvūs segtuvai sąsiuviniams arba dažnai įvairiomis priemonėmis perkrautos penalinės.
„Mes mokyklų vadovams ir pedagogams rekomenduojame ugdymo procesą organizuoti taip, kad kuo daugiau daiktų vaikai galėtų palikti mokykloje. Jei įmanoma, siūlome pasirūpinti, kad vieną vadovėlį vaikas turėtų mokykloje ir tokį patį – namuose. Kita išeitis – mokyklose įrengtos spintelės. Jose mokiniai galėtų susikrauti dalį daiktų ir taip palengvinti kuprinę“, – siūlymus mokykloms dėstė D.Butkienė.
Kuprines svarstę specialistai ir pačių mokinių paklausė, ar jiems nesunku kone kasdien į mokyklą ant kupros temptis tokį svorį. Maždaug penktadalis apklaustų vaikų, dažniausiai pradinukai, skundėsi, kad jų kuprinės yra per sunkios, nors pasvėrus ne visos viršijo rekomenduojamą svorį.